× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

کلاس عشق

نوع اثر : کتاب

ناشر : نسل نواندیش

نویسنده :

مترجم : مجید شهرابی

صفحات کتاب : 332

کنگره : ‏‫‌BF575‭‬ ‭/ع5‏‫‭ب9 1390

دیویی : ‏‫‭152/41

کتابشناسی ملی : ‎2‎3‎8‎2‎8‎1‎5

شابک : ‏‫‭978-964-236-366-7‬‬

سال نشر : 1390

خلاصه اثر

کتاب کلاس عشق به قلم لئو بوسکالیا، شامل افکار، احساسات و مشاهدات کاربردی گروهی از دانشجویان است که قصد دارند پیغام عشق را به همگان نشان دهند.

لئو بوسکالیا (Leo Buscaglia) به هیچ عنوان قصد ندارد در کتاب کلاس عشق (Love) به طور فلسفی و علمی به بحث پیرامون عشق بپردازد و به صورت قطعی و بی چون و چرا آن را مشخص یا تعریف کند.

دکتر «فلیس لئوناردو بوسکالیا» معروف به دکتر عشق، نویسنده و استاد دانشگاه در بخش آموزش های خاص در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و همچنین سخنران انگیزشی بود. او از دبیرستان تئودور روزولت در لس آنجلس فارغ التحصیل شد. بوسکالیا پس از خدمت در نیروی دریایی طی جنگ جهانی دوم، وارد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی شد.

در شرایطی که در USC تدریس می کرد، با شنیدن خبر خودکشی یکی از دانشجویانش به شدت شوکه شد و به فکر فرو رفت. همین امر باعث شد که تصمیم بگیرد کلاسی با عنوان «کلاس عشق» راه اندازی کند. کلاسی که در آن به بررسی مبحث عشق ورزی به یکدیگر و درک مفهومی عمیق تر از زندگی، همراه با دانشجویانش، می پرداخت. کلاس عشق مبنای اولیه و اصلی نوشتن این کتاب شد.

استدلال دکتر بوسکالیا این بود که ارتباط های اجتماعی برای کم کردن نگرانی ها و استرس های زندگی روزمره و غنا بخشیدن به زندگی، ضروری است. او فعالانه کار و تلاش می کرد که بر موانع اجتماعی و ذهنی که مانعی برای ابراز عشق و محبت بین افراد از اعضای خانواده و اقوام گرفته تا افرادی با معلولیت های خاص، اشخاص سالخورده یا به کل غریبه می شدند، غلبه کند. فرضیه ی دکتر بوسکالیا این است که عشق یاد گرفته می شود و هر کس می تواند آن را به دیگران یاد دهد.

جملات برگزیده کتاب کلاس عشق:

- جایی که آرزویی نیست، عشق هم نیست.
- فقط به این علت که پیغامی ممکن است هیچ گاه دریافت نشود، به این معنا نیست که آن پیغام ارزش فرستادن ندارد.
- فرد ضعیف و سست اراده، سنگدل و بی رحم است. مهربانی و ملاطفت را فقط می توان از افراد قوی و بااراده انتظار داشت.
- عشق، فقط در آن هنگام جاودانی می شود و شادمانانه درمقابل یأس و ناامیدی می ایستد و ایمن می شود که وظیفه تلقی شود.
- عشق، فقط در آن هنگام جاودانی می شود و شادمانانه درمقابل یأس و ناامیدی می ایستد و ایمن می شود که وظیفه تلقی شود.
- ما، من و تو، با هم یکی هستیم. ما با هم رنج می بریم، با هم به وجود می آییم و برای همیشه یکدیگر را دوباره به وجود می آوریم.

در بخشی از کتاب کلاس عشق می خوانبم:

عاشقانه و با عشق زندگی کردن، بزرگ ترین چالش زندگی انسان است. این کار به درک، پذیرش، تحمل، دانش، قدرت، حساسیت، مهربانی، انعطاف و صبوری بیشتری در قبال هر فرد دیگری نیاز دارد؛ زیرا عشق و دنیای واقعی، آن چیزی را می سازند که همچون دو نیروی مخالف بزرگ به نظر می رسد.

از یک سو، شخص ممکن است بداند که فقط با آسیب پذیر بودن و انعطاف داشتن می تواند عشق را عرضه کند و بپذیرد. در همان شرایط، او می داند که اگر این آسیب پذیری و انعطاف را در زندگی روزمره اش بروز دهد و آشکار سازد، اغلب این خطر را به جان می خرد که از سوی دیگران مورد سوءاستفاده قرار گیرد و چه بسا از او استفاده ی ابزاری شود. از سوی دیگر، او حس می کند که اگر بخشی از وجودش را برای محافظت از خودش در برابر آسیب پذیر بودن و صدمه دیدن نگه دارد، آن گاه همواره، در مقابل، فقط بخشی از عشق موردنظرش را دریافت خواهد کرد.

از این رو، تنها شانسی که او برای دریافت عشقی عمیق دارد این است که همه ی آنچه را دارد نثار کند و با تدبیر و سیاست عمل نکند. با وجود این، او پی می برد که وقتی تمام آنچه را دارد نثار کند و ببخشد، اغلب در عوض یا چیزی برایش باقی نمی ماند یا اینکه بسیار کم برایش می ماند.

او می داند که باید عشق را باور داشته باشد و به آن اعتماد کند، زیرا این تنها رویکرد برای عشق ورزیدن است. با این حال، اگر او این باور و اعتمادش را بروز دهد و بیان کند، اجتماع تردیدی در سوءاستفاده از او به خود راه نمی دهد و از او به عنوان فردی ساده لوح و ابله بهره می برد. اگر او به عشق و نیروی آن در زندگی اش امید داشته باشد و بداند که فقط با این امید است که می تواند رؤیای عاشقانه زیستن را به واقعیت تبدیل کند و به همه ی انسان ها نیز مهر بورزد، آن گاه اجتماع او را به منزله ی فردی رؤیا پرداز و آرمان گرا مورد تمسخر و سرزنش قرار می دهد.

کتاب الکترونیکی

8,900 تومان

حجم : 680.3 کیلو بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 725

موضوعات

فهرست

مقدمه
پیشگفتاری راجع به عشق
فصل 1: عشق، پدیده ای با فضیلت است
فصل 2: انسان نیاز دارد که دوست بدارد و دوستش بدارند
فصل 3: پاسخ به یک پرسش اساسی
فصل 4: عشق سن و سال نمی شناسد
فصل 5: عشق موانع و مشکلات بسیاری پیش رو دارد
فصل 6: برای دوست داشتن دیگران، ابتدا باید خودتان را دوست بدارید
فصل 7: برای دوست داشتن، باید ذهن خود را از عناوین و برچسب ها رها کنید
فصل 8: عشق مستلزم مسؤولیت پذیری است
فصل 9: عشق نیازها را می شناسد
فصل 10: عشق به فردی با اراده و قوی نیاز دارد
کلام پایانی
درباره ی نویسنده

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات