1 / 3

دانلود کتاب فوائد گیاه خواری

نوع محصول: کتاب صوتی
حجم دانلود: 52.4 مگا بایت
10,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

صادق هدایت در جوانی گیاه خوار شد و کتابی در فواید گیاه خواری نیز نوشت. او تا پایان زندگی گیاه خوار باقی ماند. بزرگ علوی در این باره می نویسد: یک بار دیدم که در کافه لاله زار یک نان گوشتی را که به زبان روسی بولکی می گفتند، به این قصد که لای آن شیرینی است، گاز زد و ناگهان چشم هایش سرخ شد، عرق به پیشانی اش نشست و داشت قی می کرد که دستمالی از جیبش بیرون آورد و لقمه نجویده را در آن تف کرد.

او همواره از خوردن گوشت پرهیز می کرد و در پاسخ درخواست دوستانش مبنی بر استفاده از گوشت می گفت: من این لاشه ها و مردارهای رو به متلاشی شدن را نمی خورم.

کتاب فواید گیاه خواری به برهان های گیاه خواران می پردازد. از دلایل اخلاقی گیاه خواری (به چالش کشیدن مفهوم خرد با دیدگاهی که دکارت آن را ویژه ی آدمیزاد می داند) گرفته تا گفتگوهایی درباره ی فیزیولوژی بدن آدمیزاد (که بنا به برهان های این کتاب با گیاه خواری سازگار است).

همچنین این کتاب به بررسی صنعت بی رحمانه تولید گوشت و نکات ظریفی از آن می پردازد که مردم چندان درباره ی آن ها نمی اندیشند. دراین کتاب صادق هدایت نقل قول هایی از بزرگان گیاه خوار را نیز گرد هم آورده است که خواندن آن ها خالی از لطف نیست.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات