× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

کوله پشتی فرماندهی

تاریخ شفاهی امیر حاج احمد قاسمی

نوع اثر : کتاب

ناشر : صریر

نویسنده :

صفحات کتاب : 248

کنگره : DSR1629‭‬ ‭/ق2‏‫‭ب2 1397‬‬

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 5166507

شابک : 978-600-8768-28-9‬‬‬

سال نشر : 1397

خلاصه اثر

کتاب کوله پشتی فرماندهی اثری از بهرام بایرام زاده است.

این کتاب را انتشارات صریر منتشر کرده است.

کوله پشتی فرماندهی به عنوان کتاب منتخب در اداره کل حفظ آثار و نشر ایثارگری نیروی انتظامی دفاع مقدس معرفی شده است.
درباره ی کتاب کوله پشتی فرماندهی

کتاب کوله پشتی فرماندهی به قلم بهرام بایرام زاده، خاطرات شفاهی امیر حاج احمد قاسمی از جنگ و دفاع مقدس است. بهرام بایرام زاده با نظر به اینکه تاریخ هر ملتی را به عنوان گنجینه ی اعتبار و هویت آن ملت می بیند، دست به گردآوری خاطرات رزمندگان جنگ زده است.

این کتاب به صورت مصاحبه از دوران کودکی و ابتدای تولد امیر حاج احمد قاسمی شروع می شود و ما با پیش رفتن روند کتاب متوجه فضای زندگی او، علایق و فعالیت هایش می شویم.

جملاتی از کتاب کوله پشتی فرماندهی

اقتصاد مردم در کل منطقه رو به بهبود نبود و یک زندگی بخور و نمیری حاکم بر زندگی کشاورزان و روستاییان بود و زمانی که خسارت های جوی هم عارض می شد با تشدید این امر زندگی مردم فلج می شد.

در ضمن آذوقه و توشه مردم روستایی آن زمان یک سبد غذائی ضعیفی بود و عبارت بودند از: چند راس گوسفند (نسبت به جمعیت خانواده) برای تهیه مواد پروتئینی زمستانی قورمه (گوشت بوداده که در اصطلاح قورمه گفته می شد)، و چند گونی گندم (که در آسیاب تازه کار گذاشته حاج امرالله تبدیل به آرد می شد)، چند کیلو قند و چایی و حبوبات و میوه ها و سبزی های خشک شده که از محصولات خود کشاورزان بود.

من تا آن جایی که یادم می آید حداقل تا سال ۱۳۵۰ هیچ گونه پول درشتی در دست مردم روستا ندیدم، نان مصرفی روستاییان در تنورهای هیزمی پخت می شد و مواد غذایی مصرفی آنان در تابستان بیشتر از محصولات آنان تهیه می شد مثل سیب زمینی، بادمجان، گوجه فرنگی، کدو، انواع سبزجات و ... در زمستان مردم روستا از میوه های خشک شده به عنوان تنقلات در شب های زمستان استفاده می کردند.

کتاب‌الکترونیکی

8,000 تومان

حجم : 3.3 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 254

موضوعات

فهرست

خود نوشت خاطره گو
مقدمه
پیشگفتار
فصل اول: از تولد تا پایان دوره دبیرستان
فصل دوم: دانشکده افسری تا زندگی مشترک پادگانی
فصل سوم: مأموریت ظفار و فرآیند خدمتی
فصل چهارم: پا کسازی محورها و عملیات قادر
فصل پنجم: سفرهای خارجی و بازنشستگی
اسناد و تصاویر
فهرست اعلام
منابع و مآخذ

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات