یادنامک

آثار منتخب نخستین کنگره ملی خاطره نویسی دفاع مقدس

3 از 1 نظر

ناشر: صریر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 1.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 406
4,100 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

یادنامک شامل آثار منتخب اولین کنگره ملی خاطره نویسی دفاع مقدس است.

سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس با همکاری نشر صریر این آثار را منتشر کرده است.

این خاطرات به چند دسته تقسیم شده و شامل نبرد در غرب، نبرد در جنوب، زنان در جنگ، ودکان در جنگ و شهرهای مرزی می شوند.

جملاتی از کتاب یادنامک

آن زمان هانیه هفت ماه بیشتر نداشت. یک روز جمعه بود. من و همسرم در خانه مشغول کارهای روزمره بودیم که ناگهان زنگ در به صدا در آمد. از پنجره به بیرون نگاه کردم. دیدم ماشین بیمارستان است و یک نظامی با یک نامه پشت در ایستاده است.۹۵ من و همسرم جهت اطلاع از موضوع به جلو در رفتیم. مرد نظامی برایمان توضیح داد که رئیس بیمارستان این حکم را برای شما فرستاده است، سریع خودتان را به فرودگاه برسانید، زیرا هواپیما آماده پرواز است و همهٔ گروه در فرودگاه منتظر شما هستند.

در همین حین مادر و خواهرم نیز رسیدند و گفتند: رئیس بیمارستان با منزل ما تماس گرفت و خواهش کرد این پیغام را به شما برسانیم که یک عملیات بزرگ در پیش است، یک اتاق عمل در خط مقدم باید سریع راه اندازی شود و برای راه اندازی اتاق عمل به وجود شما نیاز مبرم داریم.

من که از شنیدن این خبر متحیر شده بودم، به همسرم نگاه کردم که چه باید بکنم. زیرا دخترم فقط از شیر خودم تغذیه می کرد و اصلاً شیر خشک و شیشه را دوست نداشت و نمی گرفت و تازه شروع کرده بودم که با قاشق به او سوپ می دادیم. همسرم، تصمیم گیری در این مورد را به خودم واگذار کرد و گفت که هر طور خودت صلاح می دانی تصمیم بگیر.

مادرم نیز که هر وقت سر کار و سر کلاس بودم از دخترم نگهداری می کرد، برای نگهداری از بچه خیال مرا راحت کرد و گفت اگر به وجود شما در آنجا آن قدر نیاز است که در یک روز تعطیل آن هم با این عجله به دنبال شما فرستاده اند، پس برو، من در این مدت مسئولیت نگهداری از هانیه کوچولو را به عهده می گیرم.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 406

کنگره : DSR1628‭/ک87 1392‬

دیویی : 955/08430922

کتابشناسی ملی : 2908775

شابک : 978-600-5156-91-1‬

سال نشر : 1392

نظرات