1 / 5

اشک جمعه

17 شهریور 1357


دانلود کتاب اشک جمعه

نوع محصول: کتاب الکترونیکی (EPUB)
حجم دانلود: 151.1 کیلو بایت
صفحات کتاب : 84
4,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

در این اثر کوشیده شده تا وقایع مربوط به عاشورا و انقلاب را به یکدیگر پیوند دهند تا جوانان، بهتر بتوانند با مفاهیم انقلاب ارتباط برقرار کنند.

«اشک جمعه» روایت اتفاقات مهم 17 شهریور سال 57 است، این کتاب به اتفاقات، راهپیمایی ها و فعالیت های مذهبی در آن دوران پرداخته و پیوند رمانتیکی با واقعه و صحنه های از عاشورا و کربلا دارد به گونه ای که نشان می دهد ریشه و ذات این مبارزه ها در همان شعار معروف «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» بوده است.

بسیاری از امتحان هایی را که یاران امام حسین (ع) در روز عاشورا به نحو احسن انجام دادند، شهدا و رزمنده های انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی علیه ایران نیز در عرصه های مختلف به آن امتحان ها لبیک گفتند و از آن ها سربلند بیرون آمدند.

عنوان اشک جمعه بر مبنای اتفاقات مهم در جمعه خونین در هفده شهریور 57 بوده است ازاین رو برای نام گذاری این اثر از آن استفاده شده است.
در کشاکش زندگی و عشق و مرگ

ممکن است سوی نگاهمان برود سمت افقی که برای داشتنش باید عزیزترین چیزها را فدا کرد.

رمان اشک جمعه، برشی است از سال های مبارزه، سال هایی که برای داشتن حکومتی اسلامی و برپایی عدالت، مردم آماده ی نثار کردن عزیزترین ها بودند.

صدیقه مانند خیلی از دخترها، سرگرم امورات روزمره است و به طور اتفاقی وارد جریان مبارزه بر علیه رژیم طاغوت می شود و ماجراهایی برای او رخ می دهد.

او از بین دو طیف فکری، یکی را انتخاب می کند و همراه مردم می شود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 84

کنگره : ‏‫‬‮‭PIR8334/ی7548‏‫‮‭‮الف‬5 1394

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 3962092

شابک : ‏‫‬‮‭978-600-03-0191-0

سال نشر : 1394

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات