کتاب خدای خوب ابراهیم

بررسی ویژگی های قرآنی شهید ابراهیم هادی

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی (EPUB) خدای خوب ابراهیم

حجم دانلود: 1.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 96

معرفی کتاب خدای خوب ابراهیم

کتاب خدای خوب ابراهیم، به بررسی ویژگی های قرآنی شهید ابراهیم هادی پرداخته است، و در ضمن هریک آیه از قرآن در مورد آن ویژگی ذکر کرده است. کتاب خدای خوب ابراهیم، دربردارنده‌ی ۱۷۸ روایت و خاطره‌ی زیبا از شهید «ابراهیم هادی» ا‌ست؛ شهید بزرگواری که خاطراتش الگوی زندگی سالم برای نسل حاضر و آیندگان است. کتاب خدای خوب ابراهیم چاپ شده توسط نشر شهید ابراهیم هادی، که جمع آوری شده توسط گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، از خاطرات اعضای خانواده و جمعی از دوستان و همراهان شهید ابراهیم هادی می باشد.  

«قرآن، فرماندهی بازدارنده و ساکتی گویا، و حجت خدا بر مخلوقات است. خداوند پیمان عمل کردن به قرآن را از بندگان گرفته و آنان را در دستوراتش قرار داده است. نورانیت قرآن را تمام و دین خود را به وسیله آن کامل فرمود و پیامبرش را هنگامی از جهان برد که از تبلیغ احکام قرآن فراغت یافته بود. پس خدا را آن گونه بزرگ بشمارید که خود بیان داشته است». «(اما بدانید) این قرآنی که در بین شماست، خط هایی است که در یک جا جمع شده و به مفسر و مترجم نیاز دارد... باید به این حقیقت اذعان کنند که شایسته ترینِ مردم به تفسیر قرآن و بیان معارف آن، ما اهل بیت (ع) هستیم».

«(پس حالا که ارزش کتاب الهی را فهمیدی) به ریسمان قرآن چنگ زن و از آن نصیحت پذیر، حلالش را حلال، و حرامش را حرام بشمار... از حوادث گذشته تاریخ، برای آینده درس عبرت بگیر که حوادث روزگار با یکدیگر همانند بوده و پایان دنیا به آغازش در ارتباط است و همه آن رفتنی است»(متن فوق برگرفته از خطبه های نهج البلاغه است)

حال با این مقدمه از امیر مؤمنان علی (ع) به سراغ ویژگی های قرآنی در خاطرات جوان مؤمن و قاری قرآن، شهید والامقام ابراهیم هادی می رویم. کسی که خاطرات او الگوی زندگی سالم برای نسل حاضر و آیندگان است. او کلام خدای خوب خود را چراغ راه قرار داد و در تمام زندگی، رضایت خداوند را محور تمام فعالیت های خود دانست و این گونه الگوی زندگی میلیون ها انسان در سراسر دنیا گردید.

گزیده کتاب خدای خوب ابراهیم

 همراه با ابراهیم به سمت مقر سپاه می رفتیم تا وسایل لازم را برای رزمندگان تحویل بگیریم. صدای اذان ظهر که آمد، ماشین را در مقابل یک مسجد نگه داشت. گفتم: آقا ابراهیم، بیا زودتر بریم مقر، همونجا نماز رو می خونیم. ما که بیکار نیستیم. 

داریم کار رزمنده هارو انجام می دهیم. این هم مثل نمازه.
با لبخندی بر لب نگاهم کرد و گفت: تموم این کارها بازیه. هدف از جنگ و جبهه و... اینه که نماز زنده بشه. هدف تمام کارهای ما اینه که ما عبد خدا و اهل نماز اول وقت بشیم. ان شاءالله اثر اهمیت به نماز اول وقت رو تو زندگی خود می بینی... 

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب خدای خوب ابراهیم

مشخصات کتاب خدای خوب ابراهیم

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 96

کنگره : ‏‫‬‭DSR1626‭‬

دیویی : ‏‫‬‭955/0843092

کتابشناسی ملی : 5876429

شابک : 978-600-7841-86-0

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب خدای خوب ابراهیم

98916****1735

بسیار عالی

1399/1/1

پاسخ