× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

بهداشت روانی ایتام

نوع اثر : کتاب

ناشر : کنکاش

نویسنده :

صفحات کتاب : 70

کنگره : BF723‭‬ ‭

دیویی : 155/937083

کتابشناسی ملی : 6087350

شابک : 978-600-136547-8‬‬

سال نشر : 1398

خلاصه اثر

سوگ و داغدیدگی در کودکان و نوجوانان، از جمله مسائل اساسی در روانشناسی بالینی است که توجه پژوهشگران را در دانشگاه های معتبر جهان، بخود جلب نموده است.

برخی از سؤالات اساسی در این زمینه عبارتند از: آیا کودکان داغدیده دچار مشکل می شوند؟ چه نوع مشکلاتی آینده آن ها را تهدید می کند؟ آیا آن ها، خانواده های آن ها و مدارس آن ها، نیاز به خدمات روانشناختی دارند؟ چه نوع آموزش هایی برای آن ها، خانواده ها و مدارس آن ها مورد نیاز است؟ رسالت یک روانشناس در برابر کودکان و نوجوانان داغدیده، والدین و معلمان آن ها چیست؟

در فرهنگ اسلامی توجه ویژه ای به مسئله ایتام شده است. خیرین زیادی در کشور در زمینه خدمت رسانی به این کودکان تلاش می کنند. اما این خدمت رسانی معمولاً شامل نیازهای اولیه این کودکان می شود که بنوبه خود ارزشمند و لازم است.

اکنون هنگام آن رسیده است که در کشور ما علاوه بر تلاش در زمینه تأمین نیازهای اولیه کودکان داغدیده، به نیازهای روانی، اجتماعی و آموزشی آن ها نیز توجه شود و مؤسسه های دولتی و غیردولتی در این زمینه تلاش بیشتری کنند تا در زمینه پیشگیری و درمان مشکلات عاطفی و رفتاری کودکان داغدیده گام های اساسی برداشته شود.

کتاب الکترونیکی

15,000 تومان

حجم : 219.9 کیلو بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 53

موضوعات

فهرست

1ـ مقدمه
2ـ سوگ و داغدیدگی
3ـ عوامل خطر و محافظ
4ـ نگرش های غلط درباره سوگ در کودکان
5ـ کودکان آسیب پذیر و آسیب ناپذیر
6ـ اصول مراقبت از کودکان زیر 3 سال
7ـ راهنمای آموزش مراقبین کودکان 3 تا 7 سال
8ـ نوجوانان 8 تا 12 سال
9ـ گروه درمانی نوجوانان 12 سال به بالا

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات