1 / 3

شجاعت

غلبه بر ترس ها و برانگیختن اعتماد به نفس

ناشر: سبکتو

نویسنده:


دانلود کتاب شجاعت

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 217.8 کیلو بایت
2,800 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

میکروکتاب شجاعت: غلبه بر ترس ها و برانگیختن اعتماد به نفس به قلم دبی فورد، موثرترین و عمیق ترین راهکارها را برای افزایش اعتماد به نفس و همچنین تقویت آن در اختیار شما قرار می دهد.

شما در طول روز با هزاران انتخاب مواجه می شوید، انتخاب هایی که به شما اعتماد به نفس و قدرت می دهند و یا چیزهایی که بسیار دوستشان دارید را از شما می گیرند. شجاعت به فعل درنیامده، ترس های بسیار، اعتماد به نفس سرکوب شده و... از جمله موانعی هستند که قدرت انتخاب های بزرگ را از شما می گیرند.

آیا می دانید جهت داشتن اعتماد به نفس، زندگی کردن با تمام قوا و احساس خوب در مورد خود داشتن، چه کارهایی باید انجام دهید؟ باید اعتماد به نفس خود را از نو بسازید و این کار را با بهبود بخشیدن عزت نفس تان شروع کنید. باید بیاموزید هر چه که هستید؛ اعم از گذشته تان، اشتباهات تان، ضعف های تان و... را دوست بدارید.

دبی فورد (Debbie Ford) در میکروکتاب شجاعت (Courage: overcoming fear and igniting self-confidence) نشان می دهد که چرا زنان، از سرشت تهاجمی خود فاصله گرفته اند. مدت هاست که بخش بنیادینی از وجودشان را پنهان کرده اند. آن ها به جای قدرت، ضعف را انتخاب نموده اند. دلیل این ها چیست؟ نویسنده این میکروکتاب معتقد است زنان به این باور رسیده اند که طبیعت تهاجمی شان اشتباه، غیر قابل قبول، غیر موجه و ناخواسته است.

بسیاری از زنان، جنگجوی درونی واقعی خود را در مقابل تأیید و تحسین دیگران و یا تصوری از امنیت، از دست داده اند. و آن دسته از زنانی که حس می کنند به جنگجوی درون خود دسترسی دارند، احتمالاً در اشتباه اند، زیرا اغلب اوقات این احساسی برآمده از ترس است تا عشق، برخاسته از حس سلطه جویی و نفوذ کردن است تا همدردی و تفاهم.

کشف جنگجوی درون، موجودیت کنونی تان را تغییر خواهد داد و قدرت و توانی خواهید یافت تا در هر روز از هفته در هر مبارزه ای شرکت کنید. حتی می توانید در هر روز از زندگی، به جای اینکه بخواهید احساس عدم امنیت خود را به طرزی زیرکانه پشت کت و شلوار یا پلیورهای رسمی مستتر سازید، خود را به لباس پرزرق و برق اعتماد به نفس و تاج درخشان شجاعت که به معنای واقعی سزاوارش هستید، مزین نمایید.

میکروکتاب های سبکتو در حقیقت چکیده ای مهم از کتاب ها هستند که شما بتوانید آن ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان های پرت زیادی داریم که می توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب ها شامل بخش های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب شجاعت می خوانیم:

در یک دوره ای، من به صورت تلفنی به دیگران آموزش می دادم. از پشت تلفن سعی داشتم آن ها را به ایمان درونی شان برگردانم. به آن ها می گفتم چشمانشان را ببندند و ببینند چه زمانی به ندای درونی خود گوش نداده اند و چه عواقبی را به خاطر آن تحمل کردند. من هم در همان لحظه تصمیم گرفتم تا چشمان خود را ببندم و در یک لحظه تمام زندگی ام از مقابل چشمانم گذشت.

متوجه شدم تمام زندگی ام در حال تقلا کردن بودم، مدام خودم را سرکوب کردم تا احساسات ناراحت کننده ام را خفه کنم. من در آن لحظه خشمگین شدم. هر چند که در ظاهر مقاومت می کردم اما از درون خود احساس ناراحتی می کردم.

حقیقت این است که ما هیچ وقت تنها نیستیم. حتی اگر در بدترین شرایط زندگی مان هم قرار بگیریم نیروهایی همچنان برای کمک در گوش مان زمزمه می کنند اما طبق معمول ما گوشمان را گرفته ایم که هیچ صدایی نشنویم.

در همین بین یاد رابطه ام با باب افتادم. زمانی که با هم به پارک رفته بودیم، خانمی به نام سارا جلو آمد و به من گفت که از آن مرد فاصله بگیر، او نمی تواند برای تو مرد مناسبی باشد! عصبانی شدم و دوست داشتم آن زن را از خودم دور کنم. وقتی از او خواستم تا دلیلی قانع کننده برای من بیاورد گفت که باب به افراد زیادی صدمه زده! حرف های این زن را نشنیده گرفتم. حقیقتش این بود که نمی خواستم باور کنم عشق زندگی ام چنین شخصیت ترسناکی دارد.

اما هشدارها به این مورد ختم نشد. یک روز نامه ای به دفتر کارم فرستاده شد. همکارانم از اینکه این نامه را دیده بودند ترسیدند و بلافاصله برای من ارسال کردند. او کسی نبود جز نامزد قبلی باب. گویا باب به او هم خیانت کرده بود و باعث شده بود صدمه های روحی زیادی ببیند. او به من هشدار داد که مواظب کلاهبرداری باب باشم اما به این نامه هم اهمیت ندادم.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات