× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 5

شعله و شب

مجموعه داستان

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

صفحات کتاب : 120

کنگره : ‏‫‬‭PIR7994‭‬ ‭/ج22‏‫‬‭‏‏‫‬‭‭ش7 1392

دیویی : ‏‫‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : 3305381

شابک : ‭978-600-175-613-9‬

سال نشر : 1392

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

دریافت این اثر

کتاب الکترونیکی (EPUB) 4,500 تومان

خرید نسخه چاپی

خلاصه اثر

کتاب را که باز می کنی، پروانه ها با موسیقی کلامش می رقصند. کتابش، شعری است درستایش طبیعت؛ ستایشی که از حسرت تهی نیست. در همه جای قصه های او، ردپایی از حسرت فراموش شده ها پیدا می کنی؛ مثل کوچه باغ های کودکی و روزگار جوانی. آدم ها در قصه های راضیه تجار مدام در حال گفتگوی ذهنی با خویش اند و در جنگ درونیشان، همواره میل به رهایی از شرایط موجود هست.

آن ها می خواهند از زندان آنچه هستند، به آزادی برای آنچه می خواهند باشند، برسند. داستان ها همه دارای یک لحظه مکاشفه اند؛ لحظه ای که شخصیت ها از این جدال درونی، به درک عمیق تری از خویش می رسند و سوال های کهنه، پاسخ تازه ای پیدا می کنند. سوال هایی که همه برمحور تنهایی و غربت آدمی بنا شده است. تجار داستان هایش را در فضایی نمادین و گاه معماگونه پیش می برد؛ فضاهایی وهم انگیز که دائم مخاطب را برای واقعه ای تلخ و یا شیرین به انتظار می گذارند.

از این نظر فضاسازی ها تطابق کاملی با شخصیت های داستان دارند و می توان گفت «شعله و شب» اثری است که بهترین محیط را برای روایت قصه هایش انتخاب می کند. تجار در قصه های خود همواره در حال مرور و بازخوانی گذشته ای است که در آن طبیعت مفهوم زنده تری داشت. به همین خاطرحیوانات، باغچه و باغ، بخشی از حیات داستان های او را شکل می دهند.

زن برگزیده ادبیات هشت سال دفاع مقدس است و خالق لحظه های شاعرانه از تجربه های فراموش شده. راضیه تجار علاوه بر نویسندگی، دبیری انجمن قلم از بدو تاسیس، عضویت در هیئت علمی بنیاد پروین اعتصامی، عضویت در شورای فیلمنامه نویسی و ادبیات در بنیاد فارابی، همکاری با روزنامه های مختلف را هم در کارنامه خود دارد. سه دهه و نیم نوشتن برای این بانوی نویسنده ۵۵ ساله، چیزی حدود ۲۵ اثر به یادگار گذاشته است.

کتاب الکترونیکی (EPUB)

4,500 تومان

حجم : 167.2 کیلو بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

مدت زمان : 2 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 120

موضوعات

فهرست

پرواز از ارتفاع متروک
زمزمه باغ
قلاب
با هم ولی تنها
شعله و شب
روح گمشده
فانوس و شب
در سایه سار تقدیر
سفر سبز
نای و نوا
یاس های زرد
باغچه ای پر از بنفشه
تیله های شکسته زرد

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات