کتاب کتابچه اصل گرایی

جستجوی منظم کم و کمتر فرع را رها کنید و به اصل بچسبید

3 از 1 نظر

صوتی

حجم دانلود: 66.6 مگا بایت

خلاصه کتاب کتابچه اصل گرایی

کتابچه اصل گرایی جستجوی منظم کم و کمتر - فرع را رها کنید و به اصل بچسبید

کتاب اصل گرایی، نوشته گِرِگ مَک کیُون به بررسی نظم سیستماتیک اصل گرایی می پردازد و نشان می دهد که چگونه هر کسی می تواند بفهمد چه چیزی کاملاً ضروری است و با تشخیص درست، زندگی موفقیت آمیزتر و هدفمندتری را داشته باشد. با تمرکز بر روی «کمتر اما بهتر»، افراد، تیم ها و سازمان ها می توانند در یک مسیر، یک میلیون مایل پیشرفت داشته باشند به جای اینکه در یک میلیون جهت مختلف، تنها یک میلی متر پیشرفت کنند.

یک فرد اصل گرا هرگونه تلاشی را برای انجام کارهای غیرضروری متوقف می کند. با انجام این کار، او بر آنچه حیاتی است تمرکز می کند و متعاقباً به دستاوردهای مهمی در حوزه های اصلی کار و زندگی خود می رسد. اصل گرایی در تعریف، ، به معنای دنبال کردن اصل «کم تر، اما بهتر» است.

اصل گرایان، انرژی و منابع خود را در فعالیت های کمی سرمایه گذاری می کنند تا پیشرفت قابل توجهی در چند حوزه کم، اما ضروری به وجود آورند. فرد اصل گرا درک می کند که ایجاد دستاوردهای مهم در زمینه هایی که بیشترین اهمیت را دارد نیازمند موازنه های واقعی است. در مقابل، فرع گرایان، یک مرتبه چندین پروژه را در دست می گیرند و در هر پروژه تنها به پیشرفت ناچیزی دست می یابند.

سخت کار کردن، لزوما همیشه نتایج بهتری ایجاد نمی کند، به خصوص زمانی که شما برای موارد سختِ کم اهمیت کار می کنید. نتایج بهتر، تقریباً همیشه با کار کمتر، اما کیفیتِ بهتر بر روی تنها چند موردی محقق می شوند که تأثیر مستقیمی روی معیارهای موفقیت شما دارند.

اصل گرایی چیزی نیست که شما به زندگی خود بیفزایید و یا گاهی اوقات آن را انجام دهید؛ این راهی برای زندگی کردن است که شما آن را قبول می کنید و با آن یکی می شوید. این، یک نوع سبک زندگی است، راهی برای انجام همه کارها به شکلی ساده و متفاوت. این سبک زندگی، ریشه های عمیق در سنت های معنوی و زندگی شخصیت های برجسته دارد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات