کتاب چهل حدیث از امام حسین علیه السلام

4.4 از 7 نظر

کتاب چاپی چهل حدیث از امام حسین علیه السلام

صفحات کتاب : 232

معرفی کتاب چهل حدیث از امام حسین علیه السلام

در کتاب چهل حدیث از امام حسین علیه السلام چهل حدیث از امام حسین علیه السلام نقل شده و بعد از آوردن متن عربی احادیث، توضیحاتی پیرامون آن ذکر شده است. 


گزیده کتاب چهل حدیث از امام حسین علیه السلام


«...گاهی من می خواهم مقدمه ای را شکار کنم، می کوشم و موفق نمی شوم و گاهی هم بدون مقدمه، عنایت ها را همراه می بینی که بیدار می کنند و صدا می زنند و خود را بر تو آشکار می سازند و تو می بینی که این ها از تو نیست و به آگاهی، به اختیار و به اقدام تو، مرتبط نمی باشد، که عنایت او و رعایت اوست. از یک محرّمی به فکر بهره مندی بیشتر از کلمات اهل بیت افتادم و شروع و ختم سخن را با کلام آن ها همراه کردم. دوستان توصیه کردند، که روایات را مستقل منتشر کنیم و شروع کردند. و من پیشنهاد دادم که اربعینیاتی فراهم کنیم، دست به کار شدیم و در نتیجه این چهل حدیث از اباعبدالله الحسین(ع) فراهم آمد.»

... در همین فرازهای مختصر، به وجود او و حضور و احاطه ی او و به راه و روش معرفت او و به پیوند معرفت با ایمان و عشق او واقف می شویم و از همینجاست که او محرک و مقصد و راه و صراط ما می شود.

ما با اوست که خود را و سپس انعکاس ها را و تجربه های باطنی و خارجی را شناخته ایم. ما با او و به پیوندی که او میان ما و دل ما برقرار کرده به خودخواهی و دیگرخواهی و عشق های گوناگون رسیده ایم؛ «ان اللّه یحول بین المرء و قلبه».

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب چهل حدیث از امام حسین علیه السلام

مشخصات کتاب چهل حدیث از امام حسین علیه السلام

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 232

کنگره : ‫‬‮‭BP41/7‫‬‮‭‭/ص‌7چ‌9 1380

دیویی : ‫‬‮‭297/953

کتابشناسی ملی : ‭م‌80-27800

شابک : 978-964-93098-4-2

سال نشر : 1380

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب چهل حدیث از امام حسین علیه السلام

98913****8853

خیلی عالیه دمتون گرم واقعا دست گلتون درد نکنه

1395/7/21

پاسخ