کتاب کتابچه تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی

هنر ژاپنی برای ساماندهی و نظم

3 از 1 نظر

کتاب صوتی

حجم دانلود: 22.0 مگا بایت

خلاصه کتاب کتابچه تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی

کتابچه تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی - ماری کوندو هنر ژاپنی برای ساماندهی و نظم است.


کتاب تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی، ویژگی مشخصه روش کُون ماری را نشان می دهد که استاد مرتب سازی، یعنی خانم ماری کُوندو آن را ابداع کرده و در آن اشاره می کند که مرتب سازی، هرچند به معنی تمیز کردن منزل است، اما در عین حال، راهی برای تصمیم گیری بهتر، قوی تر زندگی کردن و رسیدن به آرزوها نیز هست.

ماری کُوندو، متخصص ساماندهی ژاپنی است که استراتژی کُون ماری (KonMari) را بنا گذاشت. بر اساس این استراتژی، همه وسایل خود را جمع کرده و فقط آن هایی را نگاه می دارید که باعث "خوشحالی" شما هستند. تکنیک کُوندو فراتر از "شیوه های تمیزکاری" معمول بوده و روش زندگی ای را ارائه می کند که در آن، برخلاف زندگی امروزی که افراد زیاد خرید می کنند، فرد باید فقط برای اشیاء و وسایل نیروبخش و دربردارنده ی خوشی واقعی ارزش قائل شود.

برای پاکسازی فضای زندگی تان باید بسیار دقیق و قاطع عمل کنید: کافی است تصمیم بگیرید که چه چیزهایی را باید نگه دارید و چه چیزهایی را خیر، و یا به عبارت دیگر چیزهایی را که شما را خوشحال نمی کنند دور بیاندازید. با این وجود، انجام این کار نیازمند کنکاشی عمیق است تا سبک زندگی مد نظرتان را بیابید. گسترش این فضا به خود شما بستگی دارد و در زندگی مطلوب آینده تان، بازتاب خواهد یافت.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات