1 / 3

دانلود کتاب کتابچه سرسختی

نوع محصول: کتاب صوتی
حجم دانلود: 71.0 مگا بایت
3,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

سرسختی

قدرت اشتیاق و پشتکار

سرسختانه، یعنی اهمیت دادن بیش از اندازه به چیزی که نمی خواهید آن را کنار بگذارید تا زمانی که بالاخره به هدفتان برسید. شما باید صرف نظر از اینکه هدفتان چیست، به اهدافتان پایبند باشید. اشتیاق و پشتکار دو مولفه ی اولیه برای سرسختی است.
آن هایی که در کارشان موفق تر می شوند، در برابرِ موانع نیز، مقاومت می کنند. آن ها، موانع را به چشم شکست نمی بینند. در واقع، آنهایی که موفق اند، نه تنها عزم راسخ، بلکه جهت مشخصی نیز دارند، آن ها می دانند که می خواهند به کجا برسند. ترکیب اشتیاق و پشتکار، به عنوان سرسختی شناخته می شود.
افراد زیادی اشتیاق را به عنوان احساسات شدید یا علاقه مندی وافر تعریف می کنند. با این حال، زمانی که نوبت به سرسختی می رسد، اشتیاق، به عنوان ثبات در طول زمان تعریف می شود. اشتیاق یک منوّر نیست، بلکه بیشتر شبیه یک قطب نماست که به شما خط سیر را نشان می دهد و شما را به جایی که باید بروید هدایت می کند.

احتمالاً زمان می برد تا بفهمید اشتیاق حقیقی شما چیست.
هرچقدر سرسخت تر باشید، شادتر خواهید بود و اگرچه سرسختی خصلت مهمی است، با این حال نمی توانید آن را مهم ترین ویژگی انسانی در نظر بگیرید، زیرا ویژگی های مهمتر دیگری نیز وجود دارد. تحقیقات ثابت کرد که سرسختی، مستقیماً با موفقیت و رفاه ارتباط دارد.
آنچه در پایان اهمیت دارد، نبوغ نیست، بلکه سرسختی است و سرسختی، همان قدرت و پشتکاری است که در وجود همه ی انسانهاست.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات