1 / 3

کتابچه گرایش های چهارگانه شخصیتی

دسته بندی های شخصیتی که نشان می دهند چگونه زندگی بهتری برای خود و دیگران خلق کنیم


دانلود کتاب کتابچه گرایش های چهارگانه شخصیتی

نوع محصول: کتاب صوتی
حجم دانلود: 27.4 مگا بایت
3,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب گرایش های چهارگانه درباره گروه بندی های اساسی شخصیتی می باشد که نشان می دهند چگونه زندگی بهتری برای خود و دیگران خلق کنیم. این چهار گرایش، آخرین تقسیم بندی از تیپ های شخصیتی مختلف در دنیای تعریف هویت ها هستند.

این کتاب، بینشی در مورد چهار گرایش فردی ارائه می دهد: حمایتگر، پرسشگر، ایثارگر، عصیانگر.

این چهار گرایش بطور ویژه در این مورد بحث می کنند که افراد چگونه به انتظارات بیرونی (انتظاراتی که دیگران از فرد دارند) و انتظارات درونی (انتظاراتی که فرد از خود دارد) پاسخ می دهند و این امر چگونه بر زندگی آن ها تاثیر می گذارد.

کتاب گرایش های چهارگانه، بر این موضوع تمرکز دارد که ادراک افراد مختلف، نسبت به جهان، از لحاظ انتظارات چگونه است. این تفاوت در ادراک، بسته به آگاهی فرد، می تواند منبع تضاد یا منبع بالقوه ای برای فرصت ها باشد.

طرز بیان و نوع استفاده از کلمات و رویکرد فرد نسبت به انتظارات دیگران، می تواند از مشکلات پیشگیری کرده و گرایش های مختلف را به اتّحادی بر مبنای مشارکت برساند. چگونگی بیان یک مطلب از سوی شما، همراه با کوشش برای درک و ملاحظه، می تواند نتیجه را تغییر دهد.

شناخت مخاطب و اقدام بر اساس آن، منجر به کارایی و بهره وری می شود. گرچن رابین از این کتاب بعنوان راهی موثّر برای انجام این کار استفاده می کند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات