کتابچه عادت های عملکرد عالی

عادت های عملکرد عالی

5 از 1 نظر

حجم دانلود: 127.2 کیلو بایت
3,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

عادت های عملکرد عالی

افراد دارای عملکرد عالی، با کسانی که تنها به هدفشان می رسند، فرق دارند. آنان که تنها به هدف می رسند چالش های خارجی را شکست داده اند، اما اغلب با مشکلات درونی مواجه می شوند که سلامتشان را به خطر می اندازد. آنان که عملکرد عالی دارند، بدون غافل شدن از نیازهای جسمی، ذهنی، و عاطفی به موفقیت دست می یابند.

عملکرد عالی، مختص شخصیت یا مهارت های خاصی نیست. نتیجه ی عادت های ویژه و سنجیده است_ عادت هایی که همه می توانند بیاموزند. این عادت ها، تمرین های خودکار و تکراری که تلاش کمی نیاز داشته باشند نیستند؛ بلکه به تلاش قابل توجهی نیاز دارند تا توجه دائم به آن ها نهادینه شود.


کسانی که عملکرد عالی دارند، برای رفع نیازهای جسمی، ذهنی، و عاطفی خود به انرژی نیز نیاز دارند. آن ها با درک «چرایی» کار خود، دلیل موفقیت را متوجه می شوند. افراد دارای عملکرد عالی، زمان و انرژی خود را فقط بر چند فعالیت متمرکز می کنند و به موفقیت می رسند. آنان بر دیگران نیز تاثیر می گذارند تا به آن ها بپیوندند. در نهایت، با جسورانه مطرح کردن ایده های خود و جذب ایده های دیگر، از خود شجاعت به خرج می دهند.


افراد دارای عملکرد عالی، با تعیین هدف، ایجاد انرژی، و تمرکز، به بالاترین سطح بازدهی می رسند. هدف های آن ها واضح و چالش برانگیز هستند. آن ها با مدیریت استرس، احساسات مثبت، و سبک زندگی سالم، در خود انرژی ایجاد می کنند. این افراد تمام تمرکز خود را به هدف هایشان اختصاص می دهند، حواس پرتی ها را از خود دور می کنند، و در طول روز هر از گاهی به خود استراحت می دهند.
افراد دارای عملکرد عالی، آگاهی زیادی از خود دارند، ارزش ها، قدرت، و ضعف خود را می شناسند. آنان هدف هایی چالش برانگیز، اما دست یافتنی، برای خود انتخاب می کنند تا به عملکردی بهتر دست یابند. و برای رسیدن به این هدف ها زمان و برنامه ی ویژه ای مشخص می کنند.

همچنین بر کارهایی تمرکز می کنند که نسبت به آن شور و شوق دارند. همچنین با کسانی همکاری می کنند که به آن ها الهام می بخشند یا آن ها را برای بهتر عمل کردن به چالش دعوت می کنند. چنین افرادی با شرکت در کارهایی که با اشتیاقشان همسو باشد، به آن ها کمک کند تا پیشرفت کنند، و به دیگران خدمت کنند احساس رضایت می کنند. در نهایت، بر کاری تمرکز می کنند که در راستای هدف ها و ارزش های آن ها است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات