کتاب کتابچه کی؟

رازهای علمی زمان بندی عالی

3 از 1 نظر

کتاب صوتی

حجم دانلود: 42.2 مگا بایت

خلاصه کتاب کتابچه کی؟

کتابچه کی؟ رازهای علمی زمان بندی عالی بیان می کند.

دَنیِل اِچ. پینک (Daniel H. Pink) در کتاب خود با عنوان "کِی: رازهای علمی زمان بندی عالی"، به بررسی الگوهای پنهان در زندگی روزمره افراد عادی می پردازد تا نشان دهد افراد چگونه می توانند در محل کار، مدرسه و خانه، تصمیمات بهتری بگیرند. اگر از نحوه ی تغییر میزان انرژی، خلق وخو، و انگیزش خود در طول روز، هفته، یا سال های عمرتان آگاه شوید، می توانید اقدامات خود را زمان بندی کنید تا برنامه ایده آل ایجاد کرده و نتایج تصمیمات خود را به حداکثر برسانید.

چگونگی انجام خوب یک کار در طول ساعات مختلف روز، به ماهیت کار نیز بستگی دارد. بیشتر افراد، کارهای تحلیلی را در ساعات صبح بهتر انجام می دهند. در ساعات اولیه صبح، افزایش دمای بدن، سطوح انرژی و هوشیاری را بالاتر برده و درنتیجه، توانایی تمرکز را افزایش می دهد. تمرکز و هوشیاری، در موقع ظهر به اوج خود رسیده و در طول بعدازظهر، با خسته شدن مغز، کاهش می یابند. با کاهش توانایی فرد برای تمرکز در طول بعدازظهر، ممکن است افراد، نسبت به زمان هایی از روز که هوشیاری و دقت بالایی دارند، ارتباطاتی را برقرار کنند که نیاز به دقت زیاد ندارد.

کتابچه کی؟، راهنمایی برای «جریان بی پایان زمان تصمیم گیری است: انواع تصمیم گیری ها در مورد زمانِ تغییر شغل، دادن خبرهای بد، برنامه ریزی کلاس، جدایی از همسر، دویدن، یا برخورد جدی با یک پروژه یا یک شخص»، بنابراین، ابزاری برای کمک به اشخاص و سازمان ها «برای مدنظر قرار دادن قدرت نامرئی زمان بندی» و درنتیجه، حذف حدس و گمان، از تصمیمات مهم زندگی و کاری می باشد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات