کتاب کتابچه نیروی حال

راهنمایی برای بیداری معنوی

3 از 1 نظر

صوتی

حجم دانلود: 43.9 مگا بایت

خلاصه کتاب کتابچه نیروی حال

کتابچه نیروی حال

راهنمایی برای بیداری معنوی


تا به حال احساس غوطه ور بودن در افکار خود را تجربه کرده اید؟ افکارتان با سرعتی بیش از حد به همان مسائل تکراری می پردازد. شاید درحالِ حلّ مسئله ای هستید و یا شاید دارید با درد و رنج خاطرات گذشته کنار می آیید.

هرچیزی را امتحان کرده اید؛ منطق، معالجه، معنویت و تعمق. اما مهم نیست چقدر سخت تلاش کرده باشید، شما قادر به خلاصی از آن افکار نبوده اید. اگر تابه حال در زندگیتان این حس را تجربه نکرده اید، از این کتاب قدردانی خواهید کرد. این کتاب روحی و معنوی به شما می گوید که چگونه در "لحظه" یا "زمان حال" زندگی کنید.

گذشته، تنها در خاطرات است و آینده نیز تجسم ذهنی ما است. پس تنها چیزی که واقعی است "زمان حال" می باشد. اگر بتوانید در زمانِ حال زندگی کنید، خواهید توانست به تمام درد و رنج های خود پایان دهید و در تمام تلاش هایتان موفقیت کسب کرده و روشن شوید. تمام عذاب های ما، به دلیل مداومت بخشیدن به افکار گذشته و آینده پدید می آید. در حالی که آرامشی که به دنبال آن هستیم، همیشه در دسترس ما بوده است. زیرا خودمان منبع آن هستیم. تمام کاری که باید انجام دهیم این است که در "زمانِ حال" زندگی کنیم.

هدف بیرونی زندگی تان می تواند هر چیزی باشد، اما هدف درونی و اصلی هر انسان، زندگی کردن در لحظه است. بهترین سبک زندگی، حاضر بودن در زمان حال می باشد. اگر این هدف را بدست آورید، هدف بیرونی و ظاهری نیز به راحتی بدست می آید. چرا که دیگر خوشبختی تان با آن گره نخورده است. باید آگاه باشیم که ذهنمان ما را تعریف نمی کند. بلکه ما تماشاگرانِ افکارمان هستیم.

پس یک راهِ بهترِ زندگی کردن، این است که روی لحظه ها تمرکز کرده و پی ببریم که ما از قبل کامل هستیم. ما هنوز می‎ توانیم هرچه را که می خواهیم به دست آوریم، اما به دست آوردن آن ها ربطی به کامل شدن ندارد.

تا به حال 3 میلیون نسخه از کتاب نیروی حال به فروش رسیده و به 30 زبان زندۀ دنیا ترجمه شده است. هدف اِکهارت تُله نوشتن کتابی بود که به کمک آن هر شخص عامی بتواند با تأمل و تفکر به روشن شدگی برسد. او از الهامات فرقه های مختلف و سنت های روحی در نگارش این کتاب استفاده کرده است.

زمانِ حال آنقدر قدرتمند است که می تواند تمام مشکلات ما را حل کند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات