× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

خوبان

مجموعه داستان های از تاجیکستان

نوع اثر : کتاب

ناشر : بین المللی الهدی

نویسنده :

ویراستار : ابوالقاسم راه چمنی

صفحات کتاب : 496

کنگره : PIR9171‭‬ ‭/خ255‏‫‬‮‭م8 1394

دیویی : 3ف‍ت‌8/62

کتابشناسی ملی : 3227979

شابک : ‏‫‭978-964-439-618-2‬‬‬

سال نشر : 1394

خلاصه اثر

دو روز بی وقفه برف و باران می بارید. نیمه های روز مه غلیظی از بالای درخت ها و تپه ها آهسته عبور کرد و دامن کشان از بالای شاخه های درخت گذشت و به بالای قله کوه رسید. ساعتی نگذشته بود که آسمان همانند دستمالی خیس، پرده غلیظ مه را در خود جذب کرد و از غلظت آن کاست. از لابه لای مه، رگه هایی از رنگ مینای آسمان که تکه ای از دریا را به یادم یآورد، پدیدار شد.

پیرمرد برف صحن و اطراف قهوه خانه را پارو کرد تا مسافران بتوانند بدون زحمت رفت و آمد کنند. سپس به حیاط خلوت قهو ه خانه رفت و در قفس مرغ ها را باز کرد و با «تو-تو-تو» کردن، مرغ ها را صدا کرد. یک خروس و سه تا مرغ بیرون پریدند و پیرمرد از کنج قفس ظرف سفالی را برداشت و داخلش ارزن ریخت و جلوی مرغ ها گذاشت. بعد از اینکه مرغ ها تمام ارزن ها را خوردند، پیرمرد دوباره آن ها را داخل قفس برد و درش را بست.

حدود سه سال بود که پیرمرد زیر مرغ های خود تخم می گذاشت تا برایش جوجه بیاورند. در طول زمستان تا فرا رسیدن بهار و نوروز برای برخی مسافرانی که دستشان به دهنشان می رسید و برخی رهگذران بی بضاعت غذای گرم طبخ می کرد. در این سال های قحطی شدید ناشی از جنگ نگهداری مرغ برای پیرمرد بسیار دشوار شده بود.

برخی شب ها در دور و اطراف قفس مرغ ها روباه، شغال و بعضی وقت ها حتی مسافران گرسنه و سرگردان کمین می کردند ...

کتاب‌الکترونیکی

15,000 تومان

حجم : 2.2 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

افزودن به سبد خرید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 496

موضوعات

فهرست

پیرمرد
خوبان
سه ساعت مرگبار
شاه اسماعیل سامانی
فردوسی (نمایشنامه)
زخم زبان
راهزن و کوزه گر (نمایشنامه)
پریِ دوشنبه (نمایشنامه)
نفس راحت

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات