1 / 3

جوهره امت واحده اسلامی

تبیین نظریه امت واحده اسلامی بر مبنای آموزه های وحیانی


دانلود کتاب جوهره امت واحده اسلامی

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 304.7 کیلو بایت
صفحات کتاب : 46
6,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

با توجه به توصیه و تأکید مستمر مقام معظم رهبری ادام الله ظله الوارف مبنی بر تشکیل امّت اسلامی واحد و حفظ تمدن غنی دینی و بسط و گسترش تفکر ناب محمدی و به خصوص حفظ بصیرت و هوشیاری همه آحاد و جوامع مسلمان در شرایط کنونی دنیای اسلام و لزوم بیداری اسلامی در مقابل توطئه ها و شبیخون های فرهنگی غرب، در این نوشتار، به تبیین امّت واحده اسلامی بر مبنای آموزه های وحیانی و آیات و روایات مرتبط با آن می پردازیم. ان شاءالله این سعی ناچیز، در مسیر رشد و تعالی و بالندگی بیشتر دین مبین اسلام، ثمربخش باشد.

نخست خاطر نشان می نماییم که بر اساس بیانات گهربار رهبر معظم انقلاب(دام عزه) ارکان شکل گیری و ایجاد تمدن فراگیر و امّت واحده اسلامی، باید بر چهار پایه دین، عقلانیت، علم و اخلاق قرار گیرد. لذا اگر امت واحده اسلامی را پیکر یک انسان در نظر بگیریم، سه لایه خواهد داشت: لایه عقلی(عقلانیت مهندسی)، لایه قلبی(اخلاق مهندسی) و لایه ظاهری(علم به ویژه علم فقه). دین هم در واقع به تمام این سه لایه اطلاق می شود و چیزی جدا از آن ها نیست.

به تعبیر معظّم له، بعثت نبی مکرم اسلام(ص)، در واقع دعوت مردم به تربیت دینی، عقلانی، اخلاقی و مبتنی بر علم بوده که زندگیِ آرام و امن و رو به تکامل انسانها به آنها نیاز داشته و ارکان اصلی امّت واحده محسوب می شوند. حال به منظور تنقیح موضوع و تبیین هر چه بهتر بحث درباره امّت واحده اسلامی، به بررسی واژه امّت و ریشه لغوی آن پرداخته و در ادامه، از بعد روایی و قرآنی، آن را مورد کنکاش قرار می دهیم.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 46

کنگره : BP233/5‏‫‭/ج94 1395

دیویی : 297/482

کتابشناسی ملی : 4576115

شابک : 978-600-97083-6-9

سال نشر : 1395

نظرات