× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 5

ستیز با وحی

نقدی بر ادعاهای سروش در موضوع وحی و قرآن

نوع اثر : کتاب

ناشر : دیدمان

نویسنده :

صفحات کتاب : 84

کنگره : BP220/3‏‫‬‮‭/س2 1396

دیویی : 297/43

کتابشناسی ملی : 4753681

شابک : 978-600-8734-03-1

سال نشر : 1396

خلاصه اثر

دین یکی از تأثیرگذارترین واقعیات زندگی بشر در طول تاریخ بوده است. خدای متعال برای هدایت بشریّت در مسیر درست انسانی، ادیان مختلف توحیدی را از راه وحی به انبیا(علیهم السلام)،ابلاغ نموده است.

در مقابل، ابلیس براساس سوگندی که برای گمراهی بشر یاد کرده، در مقابل دین صف آرایی کرده و به همراه شیاطین انس و جنّ در صدد نفی و تحریف دین و گمراهی مردم برآمده است. از این رو، ادیان توحیدی دچار تحریف شده اند و امروزه کتب مقدس ادیان توحیدی سابق به همان صورتی که بر پیامبران توحیدی وحی شده است، وجود ندارد اما تنها دینی که خداوند آن را از تحریف دشمنان حفظ کرده است، دین مبین «اسلام» می باشد: «انّا نحن نزّلنا الذکر و انّا له لحافظون».

متأسفانه عده ای در داخل کشور ما تحت عنوان «روشنفکری» به مبارزه با دین اسلام برخاسته و از اساس منکر حقانیّت قرآن کریم، عصمت پیامبر اسلام و ائمه ی هدی(علیهم السلام) و نیز منکر ختم نبوت شده و به صورت صریح مدعی پیامبری و دریافت وحی شده اند؛ و جالب تر این که تمام این ادعاها را تحت عنوان «روشنفکری دینی» مطرح ساخته اند.

بررسی ادعاهای ضد دینی روشنفکران به اصطلاح دینی نیازمند نقل آرای آن ها و سپس نقد ادعاهای باطل آن ها است. از این رو، در این مقام تذکر دو نکته ضروری است:
1- با عنایت به این که نقل سخنان مخالف قرآن روشنفکران، ممکن است تأثیر منفی در باورهای مؤمنین جامعه ی دینی ایران داشته باشد، از خوانندگان عزیز عاجزانه درخواست می شود که پس از نقل مجموعه شبهات، به طور حتم نقد آن ها را که در پایان نقل سخنان آن ها خواهد آمد، مطالعه نمایند تا بی اساس بودن و غیربرهانی بودن آن شبهات و ادعاها واضح شود.

کتاب الکترونیکی

6,000 تومان

حجم : 400.3 کیلو بایت

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 57

موضوعات

فهرست

پیشگفتار
مقدمه
 فصل اول: نظریه «تجربه ی دینی» و تاریخیت دین
تجربه ی دینی
تجربه
دینی بودن
تاریخیّت دین
فصل دوم: دیدگاه های سروش
اما اعتقادات آقای عبدالکریم سروش
نتیجه ی مهم
فصل سوم: نقد مبانی فکری سروش
1- تاریخیّت معرفت
2- تجربه ی دینی
فصل چهارم: نقد ادعاهای سروش در باب اسلام
الف- قرآن حقیقتی ماورایی است نه الفاظی بشری (دیدگاهی برون دینی)
ب- عدم دخالت پیامبر در قرآن
ج- نزول قرآن از جانب خدا و توسط فرشتگان
د- انعکاس فرهنگ عرب در قرآن کریم

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات