1 / 3

چشم انداز بازنشستگی

چه کسی حقوق بازنشستگی مرا دزدید!؟


دانلود کتاب چشم انداز بازنشستگی

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 6.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 504
15,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

مردم همیشه صداقت گستاخانه را دوست ندارند، اما به عنوان یک مشاور مالی با بیش از 25 سال سابقه، گاهی اوقات این چیزی است که آنها به آن نیاز دارند. در حقیقت، اغلب آنچه به آن نیاز دارند، حقیقت تلخ و بی روحی است که وقتی صحبت از صندوق مستمری بازنشستگی می شود این موضوع وجود دارد که: سیستم مستمری بازنشستگی در ایالات متحده در تنگناهای شدید مالی قرار دارد.

من آن را اغلب در مشتریان خود می بینم: یقین و اطمینان مطلق به آنها مبنی بر اینکه هیچ اتفاقی نمی تواند برای صندوق مستمری بازنشستگی شان بیفتد. در حقیقت، اغلب مردم می گویند: «این صندوق تضمین شده و به صورت مکتوب است.» خب، وقتی پول وجود ندارد، یعنی هیچ پولی وجود ندارد؛ و من اهمیتی نمی دهم که این توافق نامه چه می گوید، اگر آنها پولی نداشته باشند، شما پولی به دست نمی آورید.

امروزه، ما در حال حاضر شاهد پرونده های متعدد دادگاهی در به چالش کشیدن سازمان های مورد نظر برای انجام تعهدات بازنشستگی خود هستیم. این به نظر من نوک قله کوه یخی است.

ما اغلب در مورد تأمین اجتماعی مواردی را می شنویم و اینکه چگونه برآوردهای جدید نشان می دهد که تا سال 2035 میلادی ورشکست خواهد شد، درست قبل از اینکه بسیاری از ما به دوران بازنشستگی برسیم. با این حال، کنگره هنوز از اقدام لازم خودداری می کند (گذشته از سرقت از SS برای یک پروژه نورچشمی خانگی یا پروژه دیگر).
خب، سیستم بازنشستگی به مراتب بدتر از SS است. من در مورد این ادعا، شک و تردیدها را شنیده ام و می خندم و مردم از هشدارهای من عصبانی می شوند، اما در پایان روز این واقعیت همچنان به قوت خود باقی مانده است.

فکر می کنم آنچه که مردم هنگام بحث درباره مستمری بازنشستگی و مشکلات تأمین اجتماعی به آن توجه می کنند این است که اغلب مردم به طور کامل یا به میزان قابل توجهی به تأمین اجتماعی وابسته هستند در حالی که همه مستمری بازنشستگی ندارند؛ بنابراین، تأمین اجتماعی، ماهی بزرگتری است از نظر افرادی که تحت تأثیر قرار گرفته اند، اما بحران بازنشستگی هنوز گسترده و شایع است و رفع و حل و فصل آن بسیار سخت تر خواهد بود.

بر خلاف SS، جایی که کنگره می تواند برای افزایش مالیات، تمدید سن بازنشستگی یا حذف پرداخت به افرادی که به آن احتیاج ندارند (به صورت آزمایشی)، قوانینی را تصویب کند، نمی توانید هنگام برخورد با هزاران برنامه مختلف بازنشستگی، این کار را انجام دهید. رفع مشکل بسیار پیچیده است، به همین دلیل می گویم این یک مشکل بسیار بزرگتر است.

شما نمی توانید واقعیت را نادیده بگیرید: صندوق مستمری بازنشستگی دولت، صندوق مستمری بازنشستگی پشتیبانی شده از سوی اتحادیه و صندوق مستمری بازنشستگی خصوصی به طور فاحشی از هزینه های کمبود مالی برخوردارند. کارگران برای چندین نسل بعد وعده داده شده اند، در حالی که والدین ما ممکن است از مستمری بازنشستگی خود (در حال حاضر) لذت ببرند، فشار بر کل ساختار بسیار زیاد است. سیستم تا نقطه فروپاشی کشانده است.

در حقیقت، جان مودلین، عضو ارشد مجله فوربز، در سال 2019 میلادی نوشت: «یک دهه پیش اشاره کردم که صندوق های بازنشستگی عمومی 2 تریلیون دلار کمبود بودجه دارند و در حال بدتر شدن هستند.» و از سال 2009 بسیار بدتر شده است.

در دهه گذشته، هنوز هیچ کاری برای حل این مشکل صورت نگرفته است. هیچ کاری. درست همانطور که سیاستمداران در هر منطقه دولتی، شهری، ایالتی و دی سی انجام می دهند، این مشکل بار دیگر و بارها به تأخیر انداخته شده است.

اما پیپر در حال آمدن است و او حق الزحمه خود را می خواهد.
ما نمی توانیم به سادگی به یک مسئله اشاره کنیم که علت این کابوس قریب الوقوع است؛ و وقتی می گویم «کابوس»، منظورم از نظر معنایی نیست؛ این واقعاً به طور مستقیم بر روی هر آمریکایی تأثیر خواهد گذاشت -خواه مستمری بازنشستگی داشته باشد یا نه- زیرا به بازنشستگان، شرکت های خصوصی، غول های بیمه، در هر سطحی از دولت با چنان نیرویی برخورد می کند که می تواند کل اقتصاد را برای سال ها فلج کند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 504

کنگره : ‏‫‬‭HD7105/3‏‫‭

دیویی : ‏‫‬‭331/255

کتابشناسی ملی : 6124059

شابک : ‏‫‬‭978-622-712609-9

سال نشر : 1399

نظرات