× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

دشمن شناسی

نوع اثر : کتاب

ناشر : انقلاب اسلامی

گردآورنده : سیدامیر پورفاضلی

صفحات کتاب : 495

کنگره : DSR1692‭‬ ‭/د5‏‫‬‭د47 1393

دیویی : 955/0844

کتابشناسی ملی : 2953277

شابک : 978-964-2951-56-7

سال نشر : 1393

خلاصه اثر

دشمن شناسی از مفاهیمی است که در آیات و روایات اسلامی مورد توجه قرار گرفته است و بر هوشیاری همیشگی مؤمن و دشمن شناسی او تأکید شده و تبرّی از دشمن که لازمه ی آن دشمن شناسی است در زمره ی فروع دین قرار دارد. علمای شیعه نیز به پیروی از معارف و احکام دینی توجه و اهتمام زیادی را صرف معرفی دشمن و موضعگیری در قبال آن در طول تاریخ داشته اند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی بخش معتنابهی از بیانات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظّم رهبری به این موضوع اختصاص داشته است.

رهبر انقلاب بارها بر کسب بصیرت، بصیرت زایی و بصیرت افزایی که از ضروریات دشمن شناسی به خصوص در طوفان حوادث اند تأکید کرده اند. ایشان شناخت انواع و اقسام حیله های دشمن و معرفی آنها و آگاه کردن ملت را بارها و بارها به مسئولان و مردم گوشزد کرده اند.

کتاب پیش رو به منظور شناخت و روشهای دشمن و راههای مقابله با آن در چهارده فصل تعاریف، ضرورت شناخت دشمن، علل و دلایل دشمنی، ماهیّت و ویژگیهای دشمن، اهداف دشمن، شیوه ها، ابزارها و زمینه های دشمن، برنامه ریزیهای دشمن، شیوه ها و ابزار مقابله با دشمن، اقشار مورد هدف دشمن، عوامل کمک به دشمن، نقش امام راحل در مقابله با دشمن، ایستادگی در برابردشمن، رسانه ها و دشمن، استعمار فرانو و صهیونیسم، بزرگترین دشمن ملّت ایران و کلام آخر تحت عنوان پایان رویارویی ما با دشمنان چه وقت خواهد بود؟ تنظیم شده است.

کتاب‌الکترونیکی

رایگان

حجم : 5.5 مگا بایت

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان فراکتاب را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه اندروید

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 520

موضوعات

فهرست

فصل اوّل: تعاریف
فصل دوّم: ضرورت شناخت دشمن
فصل سوّم: علل و دلایل دشمنی
فصل چهارم: ماهیّت و ویژگیهای دشمن
فصل پنجم: اهداف دشمن
فصل ششم: شیوهها، ابزارها و زمینههای دشمن
فصل هفتم: برنامهریزیهای دشمن
فصل هشتم: شیوهها و ابزار مقابله با دشمن
فصل نهم: اقشار مورد هدف دشمن
فصل دهم: عوامل کمک به دشمن
فصل یازدهم: نقش امام راحل در مقابله با دشمن
فصل دوازدهم: ایستادگی مردم در برابر دشمن
فصل سیزدهم: رسانه و دشمن
فصل چهاردهم: استعمار فرانو و صهیونیسم؛ بزرگترین دشمن ملّت ایران
کلام آخر
نمایه

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات