کتاب دشمن شناسی

5 از 3 نظر

کتاب الکترونیکی دشمن شناسی

حجم دانلود: 5.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 495

دشمن شناسی از مفاهیمی است که در آیات و روایات اسلامی مورد توجه قرار گرفته است و بر هوشیاری همیشگی مؤمن و دشمن شناسی او تأکید شده و تبرّی از دشمن که لازمه ی آن دشمن شناسی است در زمره ی فروع دین قرار دارد. علمای شیعه نیز به پیروی از معارف و احکام دینی توجه و اهتمام زیادی را صرف معرفی دشمن و موضعگیری در قبال آن در طول تاریخ داشته اند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی بخش معتنابهی از بیانات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظّم رهبری به این موضوع اختصاص داشته است.

رهبر انقلاب بارها بر کسب بصیرت، بصیرت زایی و بصیرت افزایی که از ضروریات دشمن شناسی به خصوص در طوفان حوادث اند تأکید کرده اند. ایشان شناخت انواع و اقسام حیله های دشمن و معرفی آنها و آگاه کردن ملت را بارها و بارها به مسئولان و مردم گوشزد کرده اند.

کتاب پیش رو به منظور شناخت و روشهای دشمن و راههای مقابله با آن در چهارده فصل تعاریف، ضرورت شناخت دشمن، علل و دلایل دشمنی، ماهیّت و ویژگیهای دشمن، اهداف دشمن، شیوه ها، ابزارها و زمینه های دشمن، برنامه ریزیهای دشمن، شیوه ها و ابزار مقابله با دشمن، اقشار مورد هدف دشمن، عوامل کمک به دشمن، نقش امام راحل در مقابله با دشمن، ایستادگی در برابردشمن، رسانه ها و دشمن، استعمار فرانو و صهیونیسم، بزرگترین دشمن ملّت ایران و کلام آخر تحت عنوان پایان رویارویی ما با دشمنان چه وقت خواهد بود؟ تنظیم شده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب دشمن شناسی

مشخصات کتاب دشمن شناسی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 495

کنگره : DSR1692‭‬ ‭/د5‏‫‬‭د47 1393

دیویی : 955/0844

کتابشناسی ملی : 2953277

شابک : 978-964-2951-56-7

سال نشر : 1393

نظرات درباره کتاب دشمن شناسی

salaa****.com

سلام دمتون گرم کاش بشه همه کتاب های حضرت آقا هم صوتی بشه هم الکترونیکی

1399/11/17

پاسخ
moren****.com

خیلی ممنونم از شما بابت ثبت این موضوعها برای من خیلی مفید و کاربردی و جالب بود

1399/4/28

پاسخ