× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

پیلتن

قصه ای از زندگی پهلوان مالانی

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

تصویرگر : سعید خالقی

موضوعات


خرید نسخه چاپی: bookroom.ir

خرید کتاب پیلتن

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 10.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 31
7,500 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب پیلتن قصه ای از زندگی پهلوان محمد مالانی

کمیک استریپ یا داستان مصور، یکی از محبوب ترین قالب های هنری دنیاست . مردم بسیاری در جهان، برای خریدن، دیدن و خواندن کمیک استریپ ها شوق دارند و قهرمان های بزرگ زندگیشان از دل این قصه های مصور می آیند.


گزیده ای از کتاب پیلتن

پهلوان محمد مالانی:
دوران زمامداری سلطان حسین بایقرا دوران شکوفایی فرهنگ و ادب ایرانی بود. وی پادشاهی هنردوست و دولت مردی ادب گستر بود. وزیر معروف او امیرعلی شیرنوایی موجب شهرت دربار و آبادانی پایتختش، هرات، شده بود. شهرت دربار سلطان سبب شده بود تا جمعِ کثیری از هنرمندان و بزرگان هر رشته و پیشه ای در هرات گرد هم آیند و آن مکان را به قطب نوادر روزگار بدل نمایند.

از جمله این نوادر که در نزد سلطان حسین بایقرا بسیار گرامی داشته می شد؛ پهلوان محمد مالانی بود. محمد مالانی جهان پهلوانی بی رقیب بود و پادشاه هر جا عزم سفر می کرد، پهلوان هم کنارش بود. پهلوان گرزی برای خود مهیا ساخته بود که گویند هفده من وزن داشت و کسی را یارای از جا کندن آن به غیر از پهلوان نبود. روایت کتاب پیلتن یکی از معروف ترین روایات زندگی این تهمتن است.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : پهلوانان

صفحات کتاب : 31

کنگره : ‏‫PN6790‭‬‭‬‭ /‮الف‬93‏‏‫‬‭ع4 1398

دیویی : ‏‫‬‭[ج]741/5955

کتابشناسی ملی : 5588770

شابک : ‏‫‬‭978-600-03-0503-1

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات