کتاب ناجی کاروان

قصه ای از زندگی پهلوان عبدالله

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 4.6 مگا بایت
صفحات کتاب : 31

خلاصه کتاب ناجی کاروان

کتاب ناجی کاروان قصه ای از زندگی پهلوان عبدالله

کمیک استریپ یا داستان مصور، یکی از محبوب ترین قالب های هنری دنیاست . مردم بسیاری در جهان، برای خریدن، دیدن و خواندن کمیک استریپ ها شوق دارند و قهرمان های بزرگ زندگیشان از دل این قصه های مصور می آیند.


گزیده ای از کتاب ناجی کاروان

از روزگار رفته بر پهلوانان نامیِ ایران جز اندکی نقل نشده است. حکایت پهلوان عبداالله از زمره چنین روایت هایی است. از گذشته او جز پیشه پهلوانیِ پدرانش ذکری به میان نیامده و همینقدر نقل است که او بزرگمردی بوده زاده اصفهان، که در اواخر دوران صفوی زندگی می کرده است.

به دلیل پایگاه محکم شیعیان در دوران صفویه، عبداالله، که همچون پدرانش به آیین و مرام مولای متقیان حضرت علی (ع) اعتقاد داشته، فرصتی مناسب مییابد تا به همراه یارانش در بسط این مکتب تلاش نماید.

از این رو، در کنار مهیا ساختن چندین گود و زورخانه در نقاط مختلف ایران، کاروان زائران خانه خدا و عتبات عالیات را حمایت و امنیت آنان را در برابر راهزنان تأمین مینموده است. آوازه رشادتهای عبدالله، در مواجهه با غارتگران، چنان بود که تا مدتها پس از مرگش، هیچ راهزنی جسارت حمله به کاروانی را که نام عبداالله بر آن بود، نداشت.

مشهور است عبدالله از زورآزمایی به جهت خودنمایی در میان جمع دوری میکرد و تا میانسالی که به کل زورآزمایی را کنار نهاد، کسی نتوانست پشت او را به خاک برساند. داستان کتاب ناجی کاروان از جمله حکایات مثال زدنی زندگی این پهلوان است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : پهلوانان

صفحات کتاب : 31

کنگره : PN6790‭‬ ‭/‮الف‬93‏‫‬‭ع45 1398

دیویی : ‏‫‬‭[ج]‏‫741/5955

کتابشناسی ملی : 5591241

شابک : ‏‫‬‭978-600-03-2916-7‬

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

نظرات