کتاب من ادواردو نیستم

72 داستانک از زندگی ثروتمندترین شهید شیعه

5 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 2.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 95

خلاصه کتاب من ادواردو نیستم

معرفی کتاب من ادواردو نیستم

در کتاب من ادواردو نیستم! 72 داستانک از زندگی ثروتمندترین شهید شیعه مهدی (ادواردو) آنیلی را بخوانید. شهید ادواردو آنیلی، شهیدی که ثروت آنچنانی و موقعیت آنچنانی خود را رها کرده و عاشق دین مبین اسلام و مذهب شیعه می گردد و در نهایت در این راه به مقام شهادت می رسد. شهید ادواردو آنیلی فرزند جیانی آنیلی، سناتور و میلیاردر ایتالیایی، صاحب کارخانه ماشین سازی فیات، فراری، اوبکو، لامبورگینی، لانچیا، آلفارمو، چندین کارخانه صنعتی، بانک های خصوصی، شرکت های طراحی مد و لباس، روزنامه های لاستامپا، کوریره، دلاسرا و باشگاه فوتبال یوونتوس، در ۶ ژوئن ۱۹۵۴ در نیویورک به دنیا آمد.

او تحصیلات مقدماتی را در ایتالیا و سپس در کالج آتلانتیک انگلستان گذراند. پس از آن در رشته ادیان و فلسفه شرق از دانشگاه پرینستون آمریکا با درجه دکترا فارغ التحصیل شد.

اجداد ادواردو با راه اندازی کارخانه فیات در ایتالیا این صنعت عظیم را در آن جا بنا گذاشتند که امروزه بستگانش سهامدار عمده شرکت فیات، صاحب بانک ها و بیمه ها، باشگاه یوونتوس و ... هستند. پدر ادواردو کاتولیک و مادرش یک پرنسس یهودی است.

گزیده کتاب من ادواردو نیستم

داشت از کنار قفسه های کتابخانه رد می شد و به کتاب ها نگاه می کرد. جامعه شناسی، روان شناسی، فلسفه، تاریخ، رمان، شعر. جلوتر رفت. چشمش خورد به کتابی که در میان بقیهٔ کتاب ها فرو رفته بود و مقداری خاک رویش نشسته بود. بی اختیار دست برد سمتش و از قفسه درش آورد. نگاهش کرد. ترجمهٔ انگلیسی کتاب مسلمانان بود. رویش نوشته بود: «The Holy Quran».

کتاب را باز کرد. چند سطری از آن را خواند. به نظرش جالب آمد. کتاب را ورق زد. چند سطر دیگر را خواند. به نظرش جالب تر آمد. گوشه ای از کتابخانه روی صندلی نشست و مشغول خواندن شد.

یک ساعت گذشت. دو ساعت گذشت. سه ساعت گذشت و... کتاب برایش زیبا بود. نمی توانست برای یک لحظه هم کنار بگذاردش. هر چه بیشتر می خواند، بیشتر لذت می برد. حس می کرد گمشده اش به او نزدیک شده. کتاب را از کتابخانهٔ دانشگاه امانت گرفت و برد خوابگاه.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها من ادواردو نیستم

مشخصات کتاب من ادواردو نیستم

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 95

کنگره : ‏‫‬‭‬‭BP17/29‏‫‭/م8 1398

دیویی : ‏‫‬‭297/16

کتابشناسی ملی : 5192849

شابک : 978-600-7841-56-3

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره من ادواردو نیستم