1 / 3

هزارتوی سعودی

روایتی از جامعه و حکومت عربستان


خرید کتاب هزار توی سعودی

نوع محصول: کتاب چاپی
48,000 تومان 21٪
37,920 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

روایتی جامع از هرآنچه باید درباره عربستان سعودی بدانید/ وضعیت فرهنگی, سیاسی, اجتماعی کشور تحت مدیریت آل سعود


نویسنده کتاب هزارتوی سعودی سردبیر سابق والاستریت ژورنال و برنده جایزه پولیتزر است که نزدیک به 35 سال عربستان سعودی را موضوع پژوهش های خود قرار داده و بارهای بسیار به آن سرزمین سفر کرده است. هاوس برای تألیف این کتاب, علاوه بر سفرهای متعددش به این کشور, با بسیاری از شاهزادگان, روحانیان, تجار و حتی زنان همیشه سراپا پوشیده عربستان مصاحبه کرده و حتی روزهای بسیاری را در کنار خانواده های متفاوت سعودی زیسته و سعی کرده در کتاب خود به لایه های زیرین مردم, دین, حکومت, خاندان سلطنتی و گذشته و پیش بینی درمورد آینده عربستان سعودی بپردازد.

کتاب هزار توی سعودی در سال 2012, یعنی اواخر سلطنت ملک عبدالله نوشته شده است و به بحران های موجود در جامعه سعودی اشاره دارد؛ بحران هایی که تا همین اواخر و حتی تا هم اکنون ادامه دارد. اما هاوس برای هرکدام از این بحران ها راهکارها و پیشنهادهایی مطرح می کند و اتفاقا بسیار جالب است که می بینیم امروزه در دوران ولایتعهدی محمد بن سلمان, همان ها طابق النعل بالنعل عمل می شود.

این در حالی است که به اعتراف خود نویسنده, عادل الجبیر, شاهزاده و سفیر وقت عربستان در ایالات متحده از مشوقان و حامیان سفرها و پژوهش های او به این کشور و تألیف این کتاب بوده است.

کتاب هزار توی سعودی پس از انتشار توجه بسیاری از صاحب نظران و پژوهشگران عرصه مطالعات خاورمیانه را جلب کرد. هنری کسینجر, خواندن این کتاب را به همه کسانی که به دنبال دیدگاه تازه ای نسبت به یکی از مهم ترین جوامع جهانند, توصیه کرده و برژینسکی آن را کتابی خوانده که رهبران آینده سعودی باید آن را به دقت بخوانند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

نظرات