کتاب مطلع مهر

راهکارهای جامع و کاربردی برای انتخاب همسر

3 از 1 نظر

کتاب چاپی مطلع مهر

صفحات کتاب : 262

معرفی کتاب مطلع مهر

راهکارهای جامع و کاربردی برای انتخاب همسر

مسئله ازدواج جوانان یکی از مهم‌ترین مشکلات امروز جامعه ماست. جامعه‌ای با پشت سر گذاشتن تحول جمعیتی دهه ۶۰ با یک توده جمعیتی روبرو شده که حالا به سن ازدواج رسیده‌اند و باید راهی مناسب برای پاسخگویی به نیاز پیدا کند. 

گذشته از مشکلات اقتصادی که این روزها تبدیل به مانع اصلی در مسیر ازدواج بسیاری از جوانان شده است، عدم شناخت درست از جنس مخالف و همچنین تحولات گسترده فرهنگی در یک دهه گذشته، ازجمله دلایلی هستند که بی‌توجهی به آن‌ها موجب بالا رفتن سن ازدواج در کشورمان شده است.

کتاب «مطلع مهر» یکی از آثاری است که با نگرش اصولی به بررسی راهکارهای جامع و کاربردی برای انتخاب همسر پرداخته است. «امیرحسین بانکی پور فرد» نویسنده این کتاب که خود یکی از ماهرترین مشاورین در حوزه ازدواج جوانان است، با پشتوانه سال‌ها فعالیت میدانی و مطالعاتی در این حوزه، کتابی را به رشته تحریر درآورده است که قابلیت تبدیل به دستورالعملی جامع برای چگونگی انتخاب درست همسر برای جوانان را داراست. 

این کتاب در هشت فصل به بررسی مهم‌ترین مسائل پیرامون ازدواج ازجمله احراز شرایط اولیه برای ازدواج، معیارهای انتخاب همسر، آداب خواستگاری، ضرورت تحقیق در ازدواج، نقش مهریه در ازدواج و... پرداخته است و هرکدام را به‌طور مفصل شرح داده است.

نکته جالب کتاب استفاده توأمان از مباحث دینی و علمی در زمینه بیان نکات مختلف در ارتباط با مقوله ازدواج است که باعث می‌شود اثرگذاری مطالب کتاب بر مخاطب افزایش پیدا کند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب مطلع مهر

مشخصات کتاب مطلع مهر

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 262

کنگره : ‏‫‬‭‬‭‬‭‬‭‬‮‭‬‭BP258/5‏‫‭‭‬‭‭‬‭/ب26م6 1396

دیویی : ‏‫‬‭‬‮‭‬‭297/725

کتابشناسی ملی : 5369967

شابک : ‭978-600-6722-511‬

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب مطلع مهر