کتاب صعود چهل ساله

مروری بر دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی بر اساس آمارهای بین المللی

5 از 6 نظر

کتاب الکترونیکی صعود چهل ساله

حجم دانلود: 17.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 320

معرفی کتاب صعود چهل ساله

جهت آشنایی بیشتر با دستاوردهای غرور آفرین ملت مسلمان ایران، کتاب صعود چهل ساله (مروری بر دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی بر اساس آمارهای بین المللی)، که ثمره تلاش نزدیک به ۷۰ نفر از نخبگان حوزوی و دانشگاهی و مطالعه بیش از ۱۷ هزار ساعت است، از سوی انتشارات آستان قدس رضوی منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

میزان دستیابی جمهوری اسلامی ایران

به آرمان هایی از قبیل عدالت، استقلال، معنویت، آزادی، کرامت زن، مردمسالاری دینی، گسترش رفاه عمومی و. . . را با استفاده از نزدیک ترین و متناسب ترین شاخصه های بین المللی به آرمان های انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار گرفته است.

 نکته منحصر به فرد درباره کتاب مذکور این است که ارجاعات آن به معتبرترین منابع بین المللی نظیر داده های اطلاعاتی سازمان ملل، بانک جهانی، سازمان جهانی غذا و کشاورزی، سازمان جهانی سلامت، دفتر برنامه توسعه ملل متحد و دیگر مراجع آماری جهانی مستند شده است.

بر اساس این گزارش، کتاب «صعود چهل ساله» در ۳۲۰ صفحه تهیه و تدوین شده و شامل ۹ فصل  (استقلال، گسترش عدالت اجتماعی، گسترش برخورداری های عمومی، عزت و اقتدار، پیشرفت های زیرساختی، پیشرفت صنعتی، پیشرفت در معنویت، کرامت زن، آزادی و مردم سالاری) است که در ادامه به جزئیات هرکدام از فصول اشاره شده است.

* فصل اول: استقلال (از وابستگی دوران پهلوی تا استقلال ایران اسلامی، استقلال در کشورهای دنیا)

* فصل دوم: گسترش عدالت اجتماعی (نابرابری، فقر)

* فصل سوم: گسترش برخورداری های عمومی (امنیت غذایی، آموزش مناسب، بهداشت، دسترسی به آب، دسترسی به برق، دسترسی به سوخت، دسترسی به وسایل ارتباطی، شاخصه توسعه انسانی)

* فصل چهارم: عزت و اقتدار (اقتدار امنیتی، اقتدار نظامی، اقتدار منطقه ای)

* فصل پنجم: پیشرفت های زیرساختی (حوزه حمل و نقل، علم و فناوری)

* فصل ششم: پیشرفت صنعتی (انرژی، صنعت)

*فصل هفتم: پیشرفت در معنویت (معنویت در دوران پهلوی، معنویت در جمهوری اسلامی، تأثیر

جمهوری اسلامی بر معنویت دنیا، بحران معنویت در غرب)

* فصل هشتم: کرامت زن (زن در نگاه سران ایران، بررسی وضعیت زنان، کرامت زن در غرب)

* فصل نهم: آزادی و مردم سالاری (آزادی و مردم سالاری، آزادی و مردم سالاری در انقلاب اسلامی، نقد شاخص های آزادی در غرب)

ویژگی های کتاب صعود چهل ساله

۱. پرداختن به کارهای انجام گرفته بعد از انقلاب

۲. معرفی دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی

۳. استفاده از آمارهای کاملا دقیق و علمی

۴. استفاده از آمارهای بین المللی برای نشان دادن کارهای انجام گرفته

۵. مقایسه دقیق کارهای قبل و بعد از انقلاب اسلامی

۶. شناساندن هر چه بهتر فعالیت های انقلاب اسلامی به مردم و مسؤولان

جمع بندی کتاب صعود چهل ساله

این کتاب را می توان کتابی شاخص برای انقلاب اسلامی دانست. کتابی که نیاز به آن کاملا احساس می شد. کتابی که کارهای انجام گرفته در انقلاب اسلامی را مقایسه با کارهای قبل از انقلاب کند. این مقایسه در کتاب به خوبی انجام گرفته است. از مهم ترین کارهای این کتاب می توان پرداختن به موضوعات متنوع و کارهای مختلف انقلاب اسلامی دانست.

همچنین استفاده از آمارهای بین المللی از مهم ترین کارهای این کتاب است. خوانندگان با خواندن این کتاب می توانند به عمق و فعالیت های انقلاب اسلامی کاملا پی ببرند.

گزیده از کتاب صعود چهل ساله

قوای نظامی هر کشور ستون اقتدار هر کشور تلقی می شود. شاهان پهلوی با خرید انواع تسلیحات غربی و بویژه آمریکا سعی در تقویت نیروی نظامی ایران داشتند ولی در واقعیت غرب با فروش انواع سلاح های خود با چند برابر قیمت به ایران، سعی در به تاراج بردن ذخایر این ملت را داشتند و از سویی دیگر آن ها ایران را انباری از مهمات کرده بودند و در موارد مختلف بدون اجازه ایران از آن ها استفاده می کردند.

برای نمونه ملکه پهلوی در این باره می گوید: «یک روز محمدرضا که خیلی ناراحت بود به من گفت: مادرجان مرده شور این سلطنت را ببرد که من شاه و فرمانده کل قوا هستم، ولی بدون اطلاع من هواپیماهای ما را برده اند ویتنام؛ آمریکایی ها که از قدیم در ایران نظامی داشتند هر وقت احتیاج پیدا می کردند از پایگاه های ایران و امکانات ایران با صلاحدید خود استفاده می کردند. حالا بماند که چقدر سوخت مجانی می زدند و اصلا کل بنزین هواپیماها و سوخت کشتی هایشان را از ایران می بردند.»

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب صعود چهل ساله

مشخصات کتاب صعود چهل ساله

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 320

کنگره : HC475‏‫‭/ر2ص7 1397

دیویی : 330/955

کتابشناسی ملی : 5559964

شابک : 978-622-6090-38-4‬‬

سال نشر : 1397

نظرات درباره کتاب صعود چهل ساله

98915****9618

واقعا از کتاب اش راضی هستم

1400/4/7

پاسخ
98921****0750

بسیار عاااااالی بود

1400/3/31

پاسخ
alire****.com

ما حتی از برنامه توسعه و دید بیست و پنج ساله خودمون عقب هستیم .کافیه یه سرچ توی گوگل کنید و به سایت آمار خود کشور مراجعه کنید

1400/3/26

پاسخ