کتاب شماس شامی

چاپ جدید

3 از 1 نظر

ناشر: افق

نویسنده:

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 159

خلاصه کتاب شماس شامی

معرفی کتاب شماس شامی

کتاب شماس شامی داستانی از واقعه عاشورا اما با زاویه‌ای نو نسبت به این حادثه بزرگ تاریخی اثر مجید قیصری نویسنده معاصر ایرانی است که توسط نشر افق منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده شده است. 

حادثه کربلا همیشه موضوع خوبی برای نوشتن بوده است. شاید چون هر چه نوشته اند نتوانسته اند حق مطلب را ادا کنند. یا شاید چون هر چه بنویسند هم نتوانند حق مطلب را ادا کنند. به هر صورت همیشه می شود از منظری به این ماجرا نگریست. گاهی یک جمله از زبان معصوم یا خاندان معصوم در ظهر عاشورا کافیست تا یک محرم بسوزی، و یا یک روایت از شاهد عینی کافیست تا بر اساس آن داستان هایی نوشته و یا فیلم هایی ساخته شود.

حادثه عاشورا نکته های ناگفته زیادی دارد. اما همان هایی را هم که بسیار گفته اند هر بار که می گویند باز تازه تر است. شاید چون قطرات خون حسین(ع) خشک شدنی نیست و می چکد تا نهالی که بدست پدرانش کاشته شد را آبیاری کند. 

و یا شاید این قطرات خون، خونابه های چشمان حسین اند. خونابه هایی که به دنبال کاروان هنوز از چشمان فرمانده جاریست. شماّس شامی نوشته مجید قیصری روایت کربلا در شام است، داستانی که از زبان یک خدمتکار رومی نقل می شود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : شماس شامی

صفحات کتاب : 159

کنگره : ‏‫PIR8180‭‬ ‭/ی6‏‫‬‭ش8 1387‬

دیویی : ‏‫‬‭‭8‮فا‬3/62

کتابشناسی ملی : ‏‫‎1‎3‎2‎4‎5‎1‎8‬‬

شابک : ‫‬‭978-964-369-556-9

سال نشر : 1387

نظرات