کتاب شام ملیتا

روایتی از سفر به لبنان و سوریه

3 از 1 نظر

کتاب چاپی شام ملیتا

صفحات کتاب : 84

معرفی کتاب شام ملیتا

کتاب شام ملیتا روایتی از سفر به لبنان و سوریه است. محمدرضا وحیدزاده در بهار ۹۷ به همراه میثم مطیعی، محمدمهدی سیار، دکتر رضوانی و میلاد عرفان پور سفری به لبنان داشت که کتاب شام ملیتا روایت کننده بخشی از وقایع و اتفاقاتی است که در آنجا داشته اند.

گزیده کتاب شام ملیتا

«از روضه الحوراء زینب سلام الله علیها که می آییم بیرون، احساس آشنایی دارم؛ مثل زمان های بعد از زیارت قبور شهدا در بهشت زهرای تهران سبک شده ام.

 همگی سوار ون می شویم و می رویم سمت دفتر کار ص. ج، هنگام نزدیک شدن به سیطره ها ص. ج. اشاره می کند که کسی فارسی حرف نزند. خودش به عربی محاوره، جمله کوتاهی می گوید و عبور می کنیم. توضیح می دهد که در اینجا حضور چند ایرانی در یک ون، سوژه خوبی برای گزارش دادن است.

جلوی کوچه دفتر کار ص. ج. چند بلوک سیمانی است و نگهبانانی که به نوبت پاس می دهند. دفتر کار ص. ج. محیطی ساده با چهره اداری معمول و مقداری نشانه عربی است. یک دست مبل، موکتی قدیمی، تصاویری از امام و رهبری، چند کتاب به زبان های فارسی، عربی و انگلیسی، میز کار شلوغ و البته یک تخته وایت برد دیجیتال که مجهز به حافظه جانبی و دستگاه های اسکن و کپی است، چیزهایی است که وسایل داخل اتاق را تشکیل می دهد.» (ص. ج نامی مختصر شده است که در متن کتاب هم به همین صورت آمده است. )

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب شام ملیتا

مشخصات کتاب شام ملیتا

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 84

کنگره : ‏‫‬‮‭DS80/2

دیویی : ‏‫‬‮‭915/692044

کتابشناسی ملی : 5801899

شابک : 978-600-441-053-3

سال نشر : 1398

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب شام ملیتا