کتاب راض بابا

خاطرات شهیده راضیه کشاورز

3 از 1 نظر

کتاب چاپی راض بابا

صفحات کتاب : 118

معرفی کتاب راض بابا

 کتاب راض بابا خاطرات شهیده راضیه کشاورز؛ دختری که تمام تلاشش را به کار می بندد تا در زندگی اول باشد. کتاب حاضر، روایت شخصیت دختری نوجوان است. دختری که تمام تلاشش را به کار می بندد تا در زندگی اول باشد. در شانزدهمین بهار عمرش حادثه ای رخ می دهد و او را در رسیدن به خواسته اش کمک می کند؛ انفجاری که در سال ۱۳۸۷ در حسینیه سیدالشهدای شیراز رخ داده و نقطه اوج زندگی او را رقم می زند.

گزیده ای از کتاب راض بابا

شهید راضیه کشاورز ۱۱ شهریور ۱۳۷۱ در ظهر گرم تابستانی هم زمان با نوای اذان ظهر در مرودشت شیراز به دنیا آمد. والدینش به خاطر ارادتی که به خانم فاطمه زهرا (سلام الله علیها) داشتند نام راضیه را برایش برگزیدند. روزها یکی پس از دیگری سپری می شدند. راضیه بزرگتر می شد و با وجودش شور و نشاط مضاعفی به خانه می بخشید. از همان کودکی روحیه ای شاداب و پرشور و نشاط داشت و لطافت و مهربانی اش به وضوح در برخورد با اطرافیان آشکار بود. راضیه تا قبل از بهار ۱۶ سالگیش موقعیت های چشمگیری را در زمینه ورزش کاراته، مسابقات قرآن و درس و تحصیل کسب کرد.

کشاورز از انفجار در حسینه سیدالشهداء علیه السلام شیراز ۱۸ روز در کما می رود و سرانجام در سن ۱۶ سالگی به شهادت می رسد. جالب آنکه وی در فروردین ماه سال ۱۳۸۷ بعد از آنکه از زیارت بارگاه امام رضا (ع) به شهرش بازگشت، آرزویش برآورده شد و بر اثر انفجار بمب در حسینیه کانون فرهنگی ره پویان وصال شیراز توسط عوامل تروریستی و بعد از تحمل ۱۸ روز درد و رنج ناشی از جراحت به جمع شهیدان این حادثه پیوست.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب راض بابا

مشخصات کتاب راض بابا

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 118

کنگره : DSR1668‭‬‭‭/ک5‏‫‬‭ک9 1397

دیویی : 955/0843092‬

کتابشناسی ملی : 5471104

شابک : ‬‬‏‫‭978-600-8857-76-1

سال نشر : 1397

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب راض بابا