1 / 3

چه کسی بر جهان حکومت می کند؟

موضوعات


خرید کتاب چه کسی بر جهان حکومت می کند؟

نوع محصول: کتاب چاپی
20,000 تومان 21٪
15,800 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

ایالات متحده پس از جنگ جهانی دوم به قدرت هژمون جهانی تبدیل شده و گفتمان خود را بر مسائل گوناگون جهان سلطه داد


بی گمان پرسش مطرح شده در عنوان کتاب حاضر نمی تواند پاسخ ساده و روشنی داشته باشد؛ زیرا امور جهان برای امکان پاسخ به پرسش مذکور، به شدت متنوع و پیچیده است. اما در عین حال، تشخیص تنوع های بارز برای صورت بندی امور جهان و شناسایی بازیگران سرآمد و بانفوذتر دشوار نیست.

ایالات متحده در مقایسه با دیگر کشورهای حاضر در جنگ جهانی دوم، به دلیل دوری از مناطق درگیری، به قدرت هژمون در سطح جهان تبدیل شد. این امر سبب شده است در مسائلی نظیر مسئله ایران، آمریکای لاتین، مناقشات میان اسرائیل و فلسطین، مبارزه با تروریسم، سازمان های اقتصادی بین المللی، حقوق بشر و عدالت، جنگ هسته ای و تخریب محیط زیست به عنوان مسائل نهایی برای بقای تمدن بشری، حاکمیت گفتمان جهانی آمریکا حفظ شود.

گزیده کتاب چه کسی بر جهان حکومت می کند؟
سر فصل های کتاب چه کسی بر جهان حکومت می کند؟ عبارت است از:

بازخوانی مسئولیت روشن فکران، اسناد شکنجه و فراموشی تاریخی، دست نامرئی قدرت، زوال آمریکا؛ علل و عوامل، آیا آمریکا ابرقدرت است، اسرائیل و فلسطین؛ گزینه های واقعی، «هیج چیز برای دیگران نیست» جنگ طبقاتی در آمریکا، ایالات متحده یک دولت تروریستی پیشرو است، آیا ایران بزرگترین تهدید برای صلح جهانی است؟ اربابان نوع بشر.
وارونه سازی ارزش ها، اهمیت حادثه یازده سپتامبر، پارادایم شکنجه، تروریست پروری، تهدید ایران و چین، سنجش زوال آمریکا، اسرائیل و فلسطین، از دست دادن چین و ویتنام، اسرائیل و حزب جمهوری خواه، بزرگترین تهدید، ابرقدرت دوم و نگاه به آینده، برخی از موضوعات کتاب چه کسی بر جهان حکومت می کند؟ است.

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

محصولات مشابه

بیشتر

نظرات