کتاب جدال دو اسلام

جدال اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام آمریکایی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی جدال دو اسلام

صفحات کتاب : 310

معرفی کتاب جدال دو اسلام

کتاب جدال دو اسلام به همت زنده یاد روح الله نامداری در دو بخش تدوین  شده است: بخش اول کتاب جدال دو اسلام به مقالات و گفت‌وگوهایی از وحید جلیلی (مدیر  دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی) و محسن صفایی فرد (فعال فرهنگی)  در تبیین اندیشه‌های امام خمینی و تشریح جدال اسلام ناب محمدی(ص) و اسلام  آمریکایی اختصاص دارد.

اولین و اصلی ترین نقطه در مبانی امام و نظرات امام، مسئله «اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله» است؛ یعنی اسلام ظلم ستیز، اسلام عدالت خواه، اسلام مجاهد، اسلام طرفدار محرومان، اسلام مدافع حقوق پا برهنگان و رنجدیدگان و مستضعفان.

در مقابل این اسلام، امام اصطلاح «اسلام آمریکایی» را در فرهنگ سیاسی ما وارد کرد. «اسلام آمریکایی» یعنی اسلام تشریفاتی، اسلام بی تفاوت در مقابل ظلم، در مقابل زیاده خواهی، اسلام بی تفاوت در مقابل دست اندازی به حقوق مظلومان، اسلام کمک به زورگویان، اسلام کمک به اقویا، اسلامی که با همه این ها می سازد. این اسلام را امام نامگذاری کرد: «اسلام آمریکایی».

(رهبر معظم انقلاب)

کتاب جدال دو اسلام خلاصه ای از جلد بیست و یکم صحیفه امام خمینی رحمه الله با موضوع جدال اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و اسلام آمریکایی می باشد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب جدال دو اسلام

مشخصات کتاب جدال دو اسلام

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 310

کنگره : ‏‫DSR1573‭‬‮‭ /و44‏‫‬‭ص31 1393

دیویی : ‏‫‬‭955/0842

کتابشناسی ملی : 3252473

شابک : ‭978-964-531-668-4‮‬

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات درباره کتاب جدال دو اسلام