کتاب بعد از سه روز گرسنگی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 36

خلاصه کتاب بعد از سه روز گرسنگی

معرفی کتاب بعد از سه روز گرسنگی

در کتاب بعد از سه روز گرسنگی, 14 حکایت از زندگی پیامبر اسلام(ص) روایت شده است. همراه با سند تاریخی هر حکایت و مطالب آموزنده بیشتر برای کودکان.

اثر حاضر - جلد سوم مجموعه پیامبر و قصه هایش - شامل 14 داستان جذاب دیگر در باره فرازهایی از زندگی رسول الله (ص) با عناوینِ: تنبیه مردم آزار، قدر نعمت را بدان، آشتی با خاله، حرفی از افطار نزد، بعد از سه روز گرسنگی، او مامور خداست، بیا کشتی بگیریم، تو سفیدی نه سیاه، من هم گوسفند می چراندم، من که پادشاه نیستم، پسرجان سنگ نزن، آشتی و آتش، حتی بدون آیینه، پذیرایی از یک گوسفند، می باشد.

کتاب بعد از سه روز گرسنگی داستان ها با نثری مناسب برای گروه سنی مخاطب نگاشته شده اند و موضوعاتی را در برمی گیرند که برای مخاطب جذاب است و دانستنش به مخاطب کمک می کند با زندگی حضرت بیش تر آشنا شود.

این مجموعه چند ویژگی مهم دارد:

1. در کنار هر حکایت، بخشی به نام "بیشتر بخوان، بهتر بدان" وجود دارد که مطالب خواندنی و جالبی در آن آمده است.

2. در بازنویسی حکایات، نویسنده بیشتر تلاش کرده که جنبه های اخلاقی و تربیتی آن ها را به خواننده نشان دهد؛ از این رو خود را در توضیحات اضافی گرفتار نساخته است.

3. نویسنده ی کتاب بعد از سه روز گرسنگی، حکایات مجموعه را از کتاب حکایت نامه موضوعی پیامبر اعظم (ص) گزینش کرده است که جامع ترین مجموعه مربوط به حکایات زندگی رسول خدا (ص) است، به همین دلیل، به گزینش دقیق و قابل قبولی دست یافته است.

4. سند تاریخی هر حکایت در کنار آن نوشته شده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : پیامبر و قصه هایش

صفحات کتاب : 36

دیویی : ‏‫‮دا‬‭297/68‏‫‬‭ح951ب1395

کتابشناسی ملی : 4530505

شابک : ‫‬‭978-964-202-596-1

سال نشر : 1395

نظرات