کتاب پرچمدار کوچک من

تجربه های خلاق مادران برای تربیت حسینی کودکان

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 122

خلاصه کتاب پرچمدار کوچک من

معرفی کتاب پرچمدار کوچک من

 کتاب پرچمدار کوچک من (تجربه های خلاق مادران برای تربیت حسینی کودکان) نوشته فریده الیاسی فرد شامل شصت مصاحبه کوتاه با مادرانی که در تربیت کودکان خود از مفاهیم حسینی بهره جسته اند.

درباره کتاب پرچمدار کوچک من

کتاب پرچمدار کوچک من با نقد نگاه کلیشه‌ای رایج، که زمان توجه به مسائل دینی را سن تکلیف می داند، به درک مسائل معنوی از دوره کودکی تاکید دارد و با این پیش فرض که ماه محرم و صفر بهترین فرصت برای تربیت دینی کودکان قبل از رسیدن به سن تکلیف است، به سراغ مادران جوان رفته و با ثبت تجربه های خلاقانه آنان در زمینه تربیت حسینی، روش های نو و جدیدی را از زبان مادران به خواننده معرفی می‌کند. 

خواننده در این کتاب علاوه بر آشنایی با نحوه استفاده مادران از ابزار بازی و قصه در مواجهه با کودکان در موقعیت های مختلف، سبک زندگی انقلابی و عینی مادرانی را می‌بیند که از فعالیت‌های اجتماعی خودشان باز نمانده‌اند و اعتقاد قلبی به رشد مادر و کودک در کنار هم دارند. هر چند خاطرات این مادران بر محوریت ماه های محرم و صفر بنا شده، اما با نگاه غیر مناسبتی می توانیم این تجربیات را دستمایه‌ای برای پیشرفت و تحول در مبانی و روش‌های فرزند پروری دینی برای تمام سال بدانیم.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 122

کنگره : ‭BP253/4‬

دیویی : ‭297/644‬

کتابشناسی ملی : 7271066

شابک : 978-622-668969-4

سال نشر : 1399

نظرات