کتاب ای کاش بینی من هم سبز بود

3 از 1 نظر

ناشر: مهرسا

نویسنده:

کتاب چاپی ای کاش بینی من هم سبز بود

صفحات کتاب : 34

معرفی کتاب ای کاش بینی من هم سبز بود

 کتاب ای کاش بینی من هم سبز بود نوشته مکس لوکیدو( -۱۹۵۵)، نویسنده کتاب‌های کودک است. کتاب ای کاش بینی من هم سبز بود از جمله آثار ماندگاری است که مطالعه آن در تقویت باورهای مثبت و افزایش عزت نفس کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان تاثیر گذارخواهد بود.

در شرایطی که بعضی از کودکان و نوجوانان به دلایل متعدد از جمله ضعف در اعتماد به نفس و عدم برخورداری از احساس خود ارزشمندی به ویژه درباره قد و وزن و ظاهرخود احساس نارضایتی کرده و آرزو می‌کنند همانند شخص دیگری باشند، برخی از داستان‌ها سودمند خواهد بود.

از دیگر کتاب‌های این مجموعه :

تو بی نظیری

هدیه مخصوص تو

تو برای من عزیزترینی

داستانی از پانچلو در مذمت «تقلید کورکورانه و دنباله روی از مد»

چقدر احمقانه پانچلو با خودش فکر کرد داشتن بینی سبز او را سریع تر باهوش تر یا قوی تر نمی کند بلکه فقط او را شبیه بقیه ی مردم شهر می کند. چطور ممکن است کسی بخواهد بینی اش را رنگ گند. در حالی که ایلای(سازنده ی آدم چوبی ها)آن ها را به دلیل خاصی متفاوت از یکدیگر ساخته است.

 زمانی رسید که پانچلو دیگر به دیدن ایلای نمی رفت و کم کم بینی رنگ شده چندان به نظرش احمقانه نمی آمد. چون بینی رنگ شده او را شبیه دیگر و می کی ها می کرد. پانچلو بیش از هر زمان دیگری نیاز داشت صدای سازنده اش را بشنود که می گفت:من در هر شرایطی تو را دوست دارم و همیشه به تو کمک خواهم کرد تا به همان شکلی برگردی که تو را ساخته بودم. 

ما هم درست شبیه پانچلو گاهی می خواهیم همرنگ جماعت شویم تا در جامعه مقبول باشیم این نیاز ما را مجبور می کند تا خودمان را به شکل دیگران در آوریم، شبیه آن ها رفتار کنیم و تصور کنیم اگر این طور نباشیم از طرف جامعه طرد خواهیم شد.

درسی که پانچلو به سختی آموخت بیش از پیش به ما نشان میدهد که پایبندی به آن چه هستیم و آن گونه که آفریده شده ایم. اهمیت فراوانی دارد. این داستان یاد آوری می کند که اگر به شکلی بی همتا ساخته شده ایم حتما دلیل خاصی دارد از این مهم تر خاظر نشان می کند در این دنیا کسی هست که همواره ما را دوست دارد و به ما کمک می کند تا وجود بی نظیرمان شکوفا شود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب ای کاش بینی من هم سبز بود

مشخصات کتاب ای کاش بینی من هم سبز بود

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : پانچلو

صفحات کتاب : 34

کنگره : ‏‫‭PZ7‏‫‭/ل914‮الف‬9 1395

دیویی : ‏‫‭[ج]823/914

کتابشناسی ملی : 4202213

شابک : ‫‭978-600-6591-82-7‬‬‬

سال نشر : 1395

نظرات درباره کتاب ای کاش بینی من هم سبز بود