کتاب بشقاب های سفره پشت بام مان

تبعات ماهواره در خانواده

3 از 1 نظر

کتاب چاپی بشقاب های سفره پشت بام مان

صفحات کتاب : 264

معرفی کتاب بشقاب های سفره پشت بام مان

 کتاب بشقاب های سفره پشت بام مان نوشته محسن عباسی‌ولدی پاسخ به سوالات مختلف درباره شبکه های ماهواره ای و تبعات ماهواره در خانواده, روابط همسران و تربیت فرزندان

 کتاب بشقاب های سفره پشت بام مان، پژوهشی در زمینه ابعاد اجتماعی، اخلاقی و خانوادگی استفاده از ماهواره و بایسته های مربوط به آن است. در ابتدای کتاب مباحثی در مورد ضرورت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در مورد کارکردهای مثبت و منفی استفاده از ماهواره ارایه شده و نحوه مواجهه با این پدیده با توجه به ارزش های اسلامی حاکم بر جامعه ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

نگارنده بر این باور است که استفاده از ماهواره و رسانه های غربی بیش از آنکه استفاده علمی و فرهنگی داشته باشد، موجب دور شدن از معنویت، بی غیرت شدن تدریجی مردم، ترویج فرهنگ بیگانه، گسترش لذت گرایی و فراهم کردن زمینه های گناه و مفاسد اجتماعی در جامعه ایران شده و موجبات انحطاط فرهنگی را و همچنین ناامنی سیاسی را فراهم می آورد. 

وی تعقل در برخورد با این پدیده و پرهیز از تعصب در این زمینه را خواستار شده و نقش رسانه ملی و مسئولان فرهنگی را در کنترل کردن این پدیده را مهم ارزیابی نموده است. کتاب بشقاب های سفره پشت بام مان در چهار بخش: دلایل خرید ماهواره، پاسخ به پرسش ها، حرف های شما، حرف های آخر ما به این موضوع می پردازد.


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب بشقاب های سفره پشت بام مان

مشخصات کتاب بشقاب های سفره پشت بام مان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 264

کنگره : ‏‫‬‮‭BP232/5‏‫‬‮‭/ع2ب5 1394

دیویی : ‏‫‬‮‭232/5

کتابشناسی ملی : 3954303

شابک : ‫‬‮‭978-600-95665-9-4

سال نشر : 1394

نظرات درباره کتاب بشقاب های سفره پشت بام مان