کتاب ایران جوان بمان

چرایی ضرورت افزایش جمعیت

3 از 1 نظر

کتاب چاپی ایران جوان بمان

صفحات کتاب : 372

معرفی کتاب ایران جوان بمان

کتاب ایران جوان بمان(چرایی ضرورت افزایش جمعیت) فتح بابی مناسب در راستای فرهنگ سازی برای افزایش فرزندآوری است. به نظر می رسد کتاب ایران جوان بمان برای تمام اقشار، از فرهیخته گرفته تا مخاطب عام، متشرع تا کم توجه، ولایت مدار تا احیاناً بی تفاوت و منطقی تا احساسی، حرف برای گفتن دارد.

افزایش تعداد فرزندان, یعنی ایران ما در نسل بعد هم جوان بماند. ایران جوان چه تفاوتی با ایران پیر دارد؟ درنگی در این مفهوم

کتاب ایران جوان بمان حاصل پاسخ به سوالات شنوندگان برنامه های رادیو معارف است که توسط آقای عباسی ولدی، طی بیست و یک هفته در برنامه پرسمان تربیتی، داده شده و درباره آن بحث شده است.

کتاب در بیانی ساده و روان، همه موضوعات و مسائل مطرح در بحث افزایش جمعیت، تربیت فرزند، کنترل جمعیت در ایران، مشکلات اقتصادی خانواده های پرجمعیت، سنت های الهی در رزق و روزی به بندگان، جایگاه فرزند آوری در اسلام و... را در قالب پرسش و پاسخ مطرح نموده است. نویسنده در کتاب ایران جوان بمان سعی کرده که به مسئله ی بحران جمعیتی کشور، نگاهی همه جانبه داشته باشد.

در کتاب ایران جوان بمان، هم به مباحث مادی چون کوچک بودن آپارتمان ها و مشکلات معیشتی توجه شده و هم مباحث معنوی و مسائل فرهنگی و جو فرهنگی غالب، چون زشت دانستن تعداد زیاد فرزندان، تا حدی بررسی شده است و حتی در قالب پرسش و پاسخ با خانم دکتر لباف، فوق تخصص زنان و زایمان، مباحث پزشکی چون بارداری پس از 35 سال و... نیز در کتاب گنجانده شده است.

شیوه ی کتاب، پرسش و پاسخ است. به گونه ای که سرفصل ها به نوعی یک سؤال یا شبهه و یا تذکر هستند که در ادامه، نویسنده به هر کدامشان پاسخ جداگانه داده و نکات زیادی را برشمرده است. همین شیوه باعث نزدیکی هر چه بیشتر عموم مخاطبان با اثر است. گویی نویسنده حقی مضاعف برای مخاطب قائل شده است.

عناوین بعضی بخش های کتاب ایران جوان بمان عبارتند از:

شعار فرزند کمتر زندگی بهتر چه شد؟

مگر شرایط امروز با دیروز تفاوت دارد؟

چرا باید از سالمندی جمعیت نگران باشیم؟

چرا کنترل جمعیت از سال هفتاد و یک متوقف نشد؟

آیا فکری برای اشتغال فرزندان آینده کرده اید؟

مشکلات اقتصادی و فرزند آوری

سنت های خداوند مهربان و روزی انسان

رابطه فقر و ایمان

افزایش جمعیت و کمبود منابع طبیعی

و....


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب ایران جوان بمان

مشخصات کتاب ایران جوان بمان

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 372

کنگره : ‏‫‬‭BP230/17‭‬‏‫‭/ع2‮الف‬9 1396

دیویی : ‏‫‬‭297/4831

کتابشناسی ملی : 4838787

شابک : ‫‬‭978-600-8031-36-9

سال نشر : 1396

نظرات درباره کتاب ایران جوان بمان