2 / 5

راهکارهای عملی درمان وسواس

به انضمام احکام و استفتائات


دانلود کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس

نوع محصول: کتاب الکترونیکی
حجم دانلود: 430.9 کیلو بایت
صفحات کتاب : 119
دانلود رایگان

خلاصه اثر

کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس؛ به انضمام احکام و استفتائات حاصل سخنرانی های مرجع عالیقدر حضرت آیت الله مظاهری با موضوع وسواس می باشد.

وسوسه و وسواس نوعی بیماری و به عبارتی شاید بدتر از سرطان است. بر همین اساس بحث درباره آن، برای کسانی که دچار این بیماری شده اند و در حقیقت شیطان بر آن ها مسلط شده ، بسیار ضروری است.

از آنجا که اسلام نیز هیچ یک از معضلات و مشکلات بشری را بی پاسخ نگذارده و حتی برای اصلاح موارد بسیار جزیی هم راهکار ارائه کرده است، درمان وسواس را نیز رها نکرده و برای آن راهکارهای عملی و مفیدی دارد و البته بهترین راهکارها در روایات و سیره معصومین (ع) وجود دارد.

بنابراین از نظر اسلام بیماری وسواس قابل درمان است. کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس حاصل سخنرانی های مرجع عالیقدر حضرت آیت الله مظاهری با موضوع وسواس می باشد که بعد از افزودن احکام وسواس و بخشی از استفتائات معظم له چاپ شده است.


در بخشی از کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس می خوانید:

نکته ی دیگری که باید وسواسی مراعات کند، انتخاب الگو است، البته الگویی که خود دچار این مشکل نباشد. مثلاً اگر زن وسواسی است، الگوی او شوهرش باشد. اگر شوهر گفت: پاک است، بگوید: پاک است و اگر او گفت: نجس است، بگوید: نجس است. اگر دختر وسواسی است، مادرش را الگوی خود قرار دهد و هر چه این الگو گفت، تسلیم باشد.

عرف مردم را الگوی خود قرار دهد. وسواسی باید مثل متعارف مردم باشد. هر کاری که آنان می کنند، او هم بکند. اگر کار وسواسی را یک مقدار ریشه یابی کنیم، به این جا می رسیم که از نظر وسواسی همه جز خودش نجس هستند، نماز همه جز نماز او باطل است، همه به جز او به جهنّم می روند. در حالی که وسواسی باید این طور فکر کند که عمل همه صحیح است و عمل او غلط. و اوست که باید از بقیه الگو بگیرد؛ چون وسواسی غیر متعارف است و باید متعارف شود.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 119

کنگره : ‏‫‬‭‬‭BP232/65‏‫‬‭‬‭/م6ر2 1396‬

دیویی : ‏‫‬‭‭297/485

کتابشناسی ملی : ‎1‎1‎8‎9‎2‎7‎1

شابک : 978-964-2985-09-8‬‬

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات

98917****1182

خدا حفظ کنه این عالم را

1399/9/15

پاسخ