1 / 3

سرمشق های زندگی

خوشنویسی چهل آیه از آیات مورد توجه امام خامنه ای (مدظله)


دانلود کتاب سرمشق های زندگی

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 7.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 83
5,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب سرمشق های زندگی حاوی ۴۰ آیه شریفه از قرآن کریم بوده که با خط معلی خطاطی شده است.

ایده و هدف از تهیه و انتشار این کتاب مطالبه ای است که در بیانات امام خامنه ای (مدظله العالی) در در دیدار شرکت کنندگان نوزدهمین دوره مسابقات قرآن ( ۸۱/۷/۱۶) مطرح شده است.

متن بیانات:
(بحث حک کردن برخی از مفاهیم قرآنی به صورت خود آیه در ذهن ها مطرح می شود؛ مثلاً «لها ما کسبت و علیها مااکتسبت» یا «کلّ نفس بما کسبت رهینه»، یا «انّما اموالکم و اولادکم فتنه». اگر مفاهیم قرآن به این شکل در ذهنها حک شود، کاربردی هم می شود. فرض بفرمایید، خیلی از مردم ما در جاهایی به این نکته تمسک می کنند که «دروغ مصلحت آمیز، به از راست فتنه انگیز» است؛ کأنه آیه ی قرآن نازل شده است. یا مثلاً «همنشین تو از توبه باید». لازم است که ما مثلاً دو هزار یا پنج هزار مفهوم قرآنی را که می تواند سرمشق زندگی و سر مشق ذهن مردم باشد و آنها را به استنتاجی برساند، جدا کنیم تا برای آنها کاربردی شود.)

به همین جهت به ذهنم رسید آیاتی که در بیانات امام خامنه ای (مدظله العالی) مورد تاکید قرار گرفته رو با خط معلی خطاطی و در قالب کتابی جهت استفاده عموم و همچنین طراحان مذهبی آماده کنم.

در واقع کتاب سرمشق های زندگی شامل دو قسمت بوده که در یک صفحه متن بیانات امام خامنه ای عزیز درباره آیه و در صفحه دیگر خطاطی آیه قرار دارد که امیدوارم از این کتاب در همه ماه ها استفاده نمایید تا به تعبیر حضرت آقا مفاهیم قرآنی در زندگی همه ما سرمشق باشد. ان شاء الله تعالی…

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 83

کنگره : ‏‫‬‮‭NK3636/5‭ /آ2‏‫‬‮‭ز16 1393

دیویی : ‏‫‬‬‮‭‭745/619927‬

کتابشناسی ملی : 3499157

شابک : 978-600-7365-0-5-2

سال نشر : 1393

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات