1 / 3

آژیر قرمز

مجموعه خاطرات زنان استان کرمانشاه از بمباران های دوران دفاع مقدس

ناشر: صریر

نویسنده:


دانلود کتاب آژیر قرمز

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 1.2 مگا بایت
صفحات کتاب : 123
8,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب آژیر قرمز مجموعه ی خاطرات زنان استان کرمانشاه از بمباران های دوران دفاع مقدس است که آذر آزادی آنها را گردآوری کرده است.

با وجود حملات هوایی و موشکی دشمن به ویژه در سال های ۱۳۶۴ و ۱۳۶۵ مردم استان کرمانشاه هرگز خانه و زندگی خود را ترک نکردند و همچنان مقاوم و استوار ایستادند و باعث دلگرمی به رزمندگان اسلام در جبهه های غرب شدند.

حضور مردم مقاوم گیلان غرب در ۸ سال دفاع مقدس در منطقه و پشتیبانی از رزمندگان اسلام سند محکمی بر این ادعاست. شاید روایت این مظلومیت ها برای نسلی که جنگ را ندیده و سختی های آن را نچشیده است، غریب و حتی غیر قابل باور به نظر برسد؛ به ویژه تحمل سختی هایی که زنان این استان در مقابل بمباران ها و حملات موشکی دشمن داشتند. فکرش را بکنید زنان مرزنشین این استان با وجود حملات هوایی دشمن، ازدواج می کردند، بچه دار می شدند و بچه هایشان را به مدرسه می فرستادند، برای دختران و پسرانشان عروسی می گرفتند، نذری می دادند، در راهپیمایی ها شرکت می کردند و فرزندان و همسرانشان را راهی جبهه می کردند و خلاصه این که زندگی می کردند.

درک این آدم ها برای نسل جنگ ندیده ما کمی سخت است. زندگی در شرایط جنگی و با حداقل امکانات؛ آن هم با سه چهار بچه قد و نیم قد! به نظرم نشستن پای صحبت این اسطوره های صبر و مقاومت جالب بود! مگر همه چیز را باید در فیلم ها دید که باور کرد؟ اینجا در دل هر خانه، گنجی از اسرار جنگ نهفته است. آری! سینه این مردمان هنوز هم پر از ناگفته های جنگ است.

کتاب آژیر قرمز مجموعه خاطرات زنان استان کرمانشاه از روزهای آتش و خون و روزهای پر از اضطراب بمباران است. هر چند در این مجموعه خاطرات اندکی از آن روزها روایت شده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 123

کنگره : ‏‫‮‭DSR1627‭‬

دیویی : ‏‫‬‮‭955/08430922‭

کتابشناسی ملی : 5968858

شابک : 978-600-331-705-5

سال نشر : 1398

نظرات