1 / 3

دانلود کتاب چزابه

نوع محصول: کتاب‌الکترونیکی
حجم دانلود: 1.3 مگا بایت
صفحات کتاب : 98
5,000 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

قطعه ای از آسمان، مجموعه کتاب هایی است که با هدف معرفی مناطق جنگ زده کشور، به رشته تحریر درآمده اند. درواقع هرکدام از این کتاب ها را باید شناسنامه مختصر و مفیدی از یک منطقه دانست.

در کتاب چزابه می خوانیم:
حسین خرازی کالک را از زیر پیراهن نظامی و خاکی خودش در آورد و روی زمین پهن کرد. چند کلوخ اطراف کالک چید. شاخه کوتاهی دست او بود. به شوخی، سر شانه دو نفری که طرفین او نشسته بودند، زد. چند مرتبه هم زد روی زانوی خودش تا توجه همه جلب شد: «خوب گوش کنید. دشمن تازه بیدار شده و فهمیده از کجا ضربه خورده است. کسی ننه من غریبم در نیاورد. اگر کسی میخواهد برود، تا درگیری اصلی شروع نشده، برود.

برسیم به تنگه چزابه، محشر به پا میشود. قبل از عملیات هم به شما گفتم، جنگ ما از وقتی شروع می شود که برسیم به تنگه چزابه. امشب و فردا باید عاشورایی بجنگید. اطمینان داشته باشید این رملها برای ما کربلا می شود. نیروهای خودتان را خوب توجیه کنید که بند پوتینهایشان را سفت ببندند. مهمات نداریم و اسلحه نداریم، قبول نیست. دشمن را منهدم کنید و اسلحه اش را بردارید. پشت این تپه های مقابل، پر از عراقی است. باید از روی جنازه آنها رد شوید و بروید... »

نویسنده در هر کدام از کتاب ها، ابتدا تاریخچه ای از پیشینه منطقه روایت می کند و در ادامه به شرح اتفاقات دفاع مقدس در منطقه می پردازد. ذکر خاطرات تاریخ سازان مناطق جنگی با زبانی ساده از ویژگی های مهم این مجموعه کتاب ها است. امید است مجموعه قطعه ای از آسمان راهنمای مشتاقان زیارت این مناطق باشد و بتواند لحظات نابی را برای خوانندگان فراهم کند..

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

مجموعه اثر : یادمان‌های جنوب: قطعه‌ای از آسمان

صفحات کتاب : 98

کنگره : ‏‫‬‮‭DSR1628‏‫‬‮‭/ح957ق63 1393

دیویی : ‏‫‬‮‭955/08430922‬

کتابشناسی ملی : 3723005

شابک : 978-600-7488-22-5‬

سال نشر : 1393

نظرات