کتاب پرواز آخر

یادداشت هایی درباره شهید احمد کاظمی

3 از 1 نظر

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 2.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 120

خلاصه کتاب پرواز آخر

کتاب «پرواز آخر»، مجموعه ای از یادداشت ها، مصاحبه ها، سخنرانی و خاطرات فرماندهان و مدیران ستاد کل نیروهای مسلح درباره ی زندگی و فعالیت های مبارزاتی "شهید احمد کاظمی" در جنگ ایران و عراق است و چگونگی شهادت او در سانحه ی هوایی موذد بررسی قرار می گیرد.

در روزهای پایانی سال 1359 در منطقه فارسیات ما آب انداختیم تا بین ما و عراقی ها که فاصلهٔ زیادی بود ایمن گردد و خطری متوجه مان نشود.

در آن زمان، به دستور برادر رشید به آبادان رفتیم که بار دیگر احمد را دیدم. او در جبههٔ فیاضیه مشغول شده بود و من هم بعدها به ایستگاه 7 آمدم و قرار شد با هم الحاق کنیم؛. زیرا فاصله بین ما چهار کیلومتر بود و دشمن می توانست نفوذ کند. در جلساتی که دو نفری با هم داشتیم بنا شد خط را ترمیم کنیم. این تعامل تا عملیات شکست حصر آبادان ادامه یافت.

در این عملیات ما در دو محور عملیات کردیم. ما به دلیل وضعیت مان در شب عملیات سریع به هدف هایمان رسیدیم؛ ولی احمد (به دلیل حساس بودن محورش برای عراقی ها هنوز با هدف فاصله زیادی داشت. در یکی از دو پل او عراقی ها در معرض خطر و نابودی قرار گرفته بودند و، به همین سبب سخت در برابر احمد مقاومت می کردند.،) هنوز با هدف فاصله زیادی داشت چون که روز شد و او هنوز در کنار رودخانه کارون در حال عملیات بود.

تعدادی از نیروهایم را فرستادم و از پشت عراقی ها با تفنگ 106 آن ها را مورد حمله قرار دادند و همین سبب شد احمد هم به اهداف مورد نظر خود برسد و دشمن پا به فرار گذاشت و در کنار پل تعداد زیادی تانک و نفربر روشن بود که عراقی ها آن ها را جا گذاشتند و عقب نشینی کردندرو به عقب رفتند.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 120

کنگره : DSR1668 ‭/ک16‏‫‬‮‭ب9 1397

دیویی : 955/0844092

کتابشناسی ملی : 5300979

شابک : 978-600-8857-53-2

سال نشر : 1397

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات