کتاب پاسخ به پرسش های جوانان (دفتر اول)

اخلاقی، اجتماعی، اعتقادی

5 از 1 نظر

کتاب‌الکترونیکی

حجم دانلود: 1.1 مگا بایت
صفحات کتاب : 126

خلاصه کتاب پاسخ به پرسش های جوانان (دفتر اول)

کتاب پاسخ به سئوالات جوانان اثر استاد حسین مظاهری

در این اثر استاد به حدود 140 سوال اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی جوانان پاسخ می دهند.

گزیده ای از کتاب پاسخ به سئوالات جوانان:

«پرسش»، کلید حلّ مشکلات، دریچۀ راهیابی به ساحت علوم و دانش ها و یکی از بهترین ابزارها برای انتقال معارف است. از این رو پرسش گری را باید نشانۀ بارز جنب و جوش افکار و بیداری اندیشه ها به شمار آورد و آن را امری مبارک و پرثمر تلقّی نمود. از منظر تعالیم آموزندۀ دینی، یکی از حقوق مردم بر عالمان و آگاهان، سؤال و پرسش از آنان و دریافت پاسخ مناسب است و طبعاً پرسش گری در زمینۀ مجهولات و تلاش برای برطرف نمودن نادانی ها، یکی از وظایف مردم نیز قلمداد می شود.

کتاب حاضر، حاصل گردآوری مجموعه ای از سؤالات جوانان و نوجوانان، با تحصیلات و موقعیّت اجتماعی مختلف است که از طریق نامۀ کتبی یا از طریق پایگاه اطّلاع رسانی، به محضر مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی مظاهری «مدّظلّه العالی» ارسال داشته و پاسخ های کتبی معظّم له را دریافت نموده اند. پرسش ها و پاسخ های مزبور، پس از موضوع بندی، تبویب و تلخیص سؤالات، به شکل کنونی تنظیم و ارائه می گردد.

گفتنی است، آنچه در کتاب پیش رو از نظر خوانندگان گرامی می گذرد، پاسخ به سؤالاتی است که با موضوعات مختلف اخلاقی، اعتقادی، عرفانی و اجتماعی، در ذهن جوانان و نوجوانان شکل گرفته است. بنابراین، از افزودن سؤالات شرعی جوانان گرامی به این مجموعه خودداری شده است. از این جهت، استفاده از این کتاب، منحصر در مقلّدین معظّم له نیست و همه می توانند از آن بهره مند شوند.

همچنین از آنجا که سؤالات مربوط به ازدواج جوانان و وظایف آن ها در رویارویی با معضلات خانوادگی، در کتاب دیگری با نام «پاسخ به پرسش های ازدواج و خانواده» در همین مؤسّسه، تنظیم و چاپ شده است، از تکرار سؤالات مرتبط با موضوع «ازدواج و خانواده»، در این کتاب پرهیز شده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 126

کنگره : ‏‫‬‮‭BP7/7‏‫‬‭/م553پ2 1393

دیویی : ‏‫‬‭297/076

کتابشناسی ملی : 3448976

شابک : 978-964-2985-48-7‮‬

سال نشر : 1393

نظرات