کتاب دستواره سخن می گوید

پژوهش و نگارش سیدحسن شکری مجموعه سخنرانی ها و مصاحبه های سردار عاشورایی لشکر 27 محمدرسول الله شهید محمدرضا دستواره

3 از 1 نظر

کتاب الکترونیکی

حجم دانلود: 12.8 مگا بایت
صفحات کتاب : 576

خلاصه کتاب دستواره سخن می گوید

معرفی کتاب دستواره سخن می گوید

کتاب «دستواره سخن می گوید» مجموعه سخنرانی ها و مصاحبه های سردار عاشورایی لشکر 27 محمد رسول الله(ص) شهید محمدرضا دستواره است.


سید محمدرضا دستواره با آن روحیه ی شاداب و لب های همیشه خندان و بذله گویی های دلنشینش، هنوز از یاد و خاطره ی بچه های لشکر 27 محمدرسول الله (ص) بیرون نرفته است.چه زمانی که در جبهه ی مریوان هم رزم حاج احمد متوسلیان بود، چه هنگامی که در بدو تاسیس تیپ 27 محمد رسول الله (ص) مسئولیت واحد پرسنلی را به عهده گرفت و چه آن گاه که مسئولیت فرماندهی تیپ 3 ابوذر غفاری و قائم مقامی لشکر 27 محمد رسول الله(ص) به او سپرده شد روحیه اش تغییر نکرد.


گزیده ای از کتاب دستواره سخن می گوید

 البته اتکای ما به شخص نیست. انقلاب ما انقلابی نیست که قائم به شخص باشد.

اما اشخاصی از قبیل حاج احمد که برای خدا و برای انقلاب کار و تلاش کرده اند و تجربه اندوخته اند می توانند مثمر باشند.


آنچه مسلم است این است که همه ی نیروهایی که به جنگ می آیند از نیروهای حزب الله اند و با خلوص نیت می آیند ان شاءالله. درباره ی آن افراد ناسازگاری که بین آنها پیدا می شود باید بگویم که اصولاً هر جایی و در هر چیزی ممکن است ناخالصی هم وجود داشته باشد. به طور کلی، نیروهایی که از شهرها به اینجا می آیند کمی قدتر هستند و اطاعت از فرماندهی در آ نها ضعیفتر است. اگر بشود در آنها روحیه ی اطاعت از فرماندهی را به وجود آورد، نیروهایی که از شهرها اعزام می شوند طبعاً می توانند بهتر باشند.


خلاصه ای از زندگی شهید دستواره

در سال ۱۳۳۸ در تهران، در خانواده ای مذهبی متولد شد. وی به واسطه حضور فعال و مستمر در تظاهرات و فعالیت های مردمی علیه حکومت پهلوی، شناسایی شد و در روز ۱۴ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران دستگیر و به زندان رفت.


وی در مراسم استقبال از امام خمینی مسئول امنیت قسمتی از میدان آزادی بود. با پیروزی انقلاب اسلامی به کمیته انقلاب اسلامی و بعد از آن به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست. با آغاز ناآرمی ها در غرب کشور داوطلبانه طی مأموریتی عازم کردستان شد.


شهید دستواره در کردستان همراه فرماندهانی مانند رضا چراغی و احمد متوسلیان تمام تلاش خود را برای برقراری امنیت به کار گرفت. با آزادسازی مریوان، وی به دستور احمد متوسلیان، به عنوان مسئول تدارکات مأموریت یافت تا کالاهای ضروری مردم را تهیه کرده و در اختیار شهروندان کُرد قرار دهد. شهید دستواره مدتی نیز فرماندهی «پاسگاه شهدا»، در محور مریوان را به عهده داشت.


شهید دستواره در ۵ اردیبهشت ۱۳۶۱ زندگی مشترک خود را با عذرا رستمیان شروع کرد. پسرش در ۲۱ فروردین ۱۳۶۲ به دنیا آمد.


وی در ۱۳ تیر ۱۳۶۵ و در جریان عملیات کربلای۱ ، «روز آزادسازی شهر مهران» به فیض والای شهادت نائل شد.


شهید محمدرضا دستواره در طی دوران دفاع مقدس یازده بار مجروح شد.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 576

کنگره : DSR1626 ‭/د47‏‫‭ش8 1396

دیویی : 955/0843092

کتابشناسی ملی : 4746091

شابک : ‭978-600-7472-62-0

سال نشر : 1396

خرید نسخه چاپی : bookroom.ir

نظرات