کتاب کلاغ ها، آدم ها، عروسک ها

نمایشنامه کودک و نوجوان

3 از 1 نظر

ناشر: افراز

نویسنده:

کتاب الکترونیکی کلاغ ها، آدم ها، عروسک ها

حجم دانلود: 18.5 مگا بایت
صفحات کتاب : 56

کلاغ ها، آدم ها، عروسک ها

نمایشنامه کودک و نوجوان

اولدوز: هان آقا کلاغه؟ چه حال و احوال؟ خبر چی آورده ای؟ آقا کلاغه: ننه بزرگ سلام رسوند و گفت چه خوب که به برگشتن فکر می کنی. ما کلاغ ها هم دوست نداریم که کسی دوستاش رو بگذاره و بره که خودش آسوده زندگی کنه و از دیگران خبر نداشته باشه. حالا که بزرگتر شده ای و کسی مثل آقای بهرنگ هم کنارته، وقت خوبیه که برگردی. ما هم آماده ایم. 


اولدوز: یاشار چیزی نگفت؟ آقا کلاغه: گفت منتظرته... و گفت خوشحاله که داری برمی گردی. گفت مثل همیشه روش حساب کنی. اولدوز: خوبه. از همه تون ممنونم. آقا کلاغه: باز هم هرکاری داشتی بگو اولدوز خانم. همیشه یکی از ما این اطراف هست. (کلاغ پر می کشد و می رود. اولدوز بلند می شود و راه می افتد. با حرکت اولدوز بخش هایی از فضای روستا را می بینیم... اولدوز به بالای تپه ای کنار چشمه و جویباری می رسد.

صمد آستین هایش را بالا زده و دارد توی تشتی لباس هایش را می شوید.) اولدوز: سلام آقا معلم. به مدرسه و قهوه خونه سر زدم. همه جا رو دنبال تون گشتم. دم غروب این جا چی کار می کنید؟ صمد: سلام. چطوری اولدوز؟ دارم چندتا لباس می شورم که همرام واسه سفر بردارم. اولدوز: آقا، بده لباسهاتو ننه مون بشوره.


چرا خودت می شوری؟ صمد: چرا؟ مگه بدتر از ننه ی تو می شورم؟ نگاه کن چقدر خوب چنگش می زنم. اولدوز: بلدی آقا. ولی بَده تو بشوری. لباس های آقامعلم قبلی مونو هم اون می شست. صمد: چی بَده؟ اینکه آدم کارش رو خودش انجام بده؟ یا اینکه دستاش سالم باشه و بده کارشو دیگران واسش بکنند؟ (یکی از لباس ها را که شسته می چلاند.)

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب کلاغ ها، آدم ها، عروسک ها

مشخصات کتاب کلاغ ها، آدم ها، عروسک ها

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 56

کنگره : PIR8342‭

دیویی : ‏‫‬‭8‮فا‬2/62‬‬[ج]‬

کتابشناسی ملی : 5969311

شابک : ‫‬‭978-600-326-481-6

سال نشر : 1399

نظرات درباره کتاب کلاغ ها، آدم ها، عروسک ها