کتاب نای و نی

3 از 1 نظر

کتاب چاپی نای و نی

صفحات کتاب : 455

معرفی کتاب نای و نی

کتاب نای و نی شامل برخی از سخنرانی ها، مقالات، مصاحبه ها و بیانیه هایی است که از زمان استقرار امام موسی صدر در لبنان تا نخستین سال تاسیس مجلس اعلای شیعیان ارائه یا صادر شده است.

فصل اول مجموعه نای و نی به اصول عقاید، جهان بینی، ارزشها و اخلاق و تاریخ اسلامی اختصاص یافته است. مخاطبان موضوعات این فصل گاهی شیعیان در مساجد ، گاهی مسیحیان درکلیسا، زمانی مسلمانان و غیر ایشان در محافل علمی و دانشگاهی لبنان یا دیگر کشورهای عربی و اروپایی بوده اند.

فصل دوم کتاب نای و نی گزارشی است از تجربه امام موسی صدر در لبنان ، البته نه درباره ورود به اسلام به سرزمینی و تشکیل امت آن برای نخستین بار، بلکه برای احیای هویت، حرکت و شخصیت شیعیان در لبنان. این بخش، روش کار امام را که از صور در لبنان شروع شده و سپس به تمام مناطق شیعه نشین لبنان گسترش یافته، تشریح می کند.

قسمت آخر (فصل سوم) این مجموعه به معرفی دشمن مشترک و تمهیدات جمعی، ملی و فراملیی می پردازد که برای مبارزه با اسرائیل و حمایت از ملت مظلوم فلسطین صورت گرفته است. 

این اقدامات، پس از تاسیس مجلس اعلای شیعیان و آغاز حملات اسرائیل به جنوب لبنان شدت بیشتر و ماهیت جدیدی به خود گرفت و به سبب اعتماد قاطبه ملت لبنان به امام، نقش و موقعیت خاصی برای رهبری ایشان در راه مبارزه با تجاوزگران و اشغالگران و دفاع از شیعیان جنوب لبنان، که در معرض حملات دائمی اسرائیل قرارگرفته بودند، فراهم آورد.


کتاب نای و نی به همت مرحوم حجت الاسلام و المسلمین علی حجتی کرمانی گردآوری و ترجمه شده است.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها کتاب نای و نی

مشخصات کتاب نای و نی

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 455

کنگره : BP233/7‭‬ ‭/ص4‏‫‬‭آ5 1394

کتابشناسی ملی : 3746519

شابک : ‫‬‭978-600-5676-31-0‬‬

سال نشر : 1394

نظرات درباره کتاب نای و نی