کتاب سلیمانی عزیز

3 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 255

خلاصه کتاب سلیمانی عزیز

معرفی کتاب سلیمانی عزیز

کتاب سلیمانی عزیز حاوی خاطراتی متفاوت و خوانده‌ نشده از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از کرمان تا کرملین، از جنگ با آمریکایی‌ها در نجف تا نبرد با داعش در شهر محاصره‌ شده آمرلی، از عمو قاسم فرزندان شهدای مدافع حرم تا ژنرال سلیمانی دلهره‌آور اوباما. کتاب سلیمانی عزیز نتیجه مصاحبه‌ها، گفتگوها و خاطرات شفاهی دوستان، هم‌رزمان و آشنایان شهید سلیمانی که سعی دارد با قلمی ساده و دلنشین، گوشه‌ای از زندگی مرد همیشه در صحنه جبهه مقاومت را ‍‍ پیشکش نگاه خوانندگان می‌کند.

سردار قاسم سلیمانی متولد۲۰ اسفند ۱۳۳۵ – ۱۳ دی ۱۳۹۸ فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. ایشان در طول جنگ ایران و عراق و پس از آن تا سال ۱۳۷۶، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بودند. پس از آن  از سال ۱۳۷۶ تا زمان شهادت به‌عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می‌کردند.

در ۱۳ دی ۱۳۹۸، ارتش ایالات متحده ایشان را به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور، در عملیات آذرخش کبود هنگام خروج از فرودگاه بین‌المللی بغداد به کمک استفاده از پهبادهای نظامی و با شلیک موشک ترور کرد و به شهادت رساند. این کتاب بخشی از خاطرات این سردار بزرگ است.

گزیده کتاب سلیمانی عزیز

 زدیم بغل. وقت نماز بود. گفتم: «حاجی قبول باشه. »

 گفت: «خدا قبول کنه ان شاءاللّه. »

نگاهم کرد. گفت: «ابراهیم! »

نگاهش کردم. 

 نمازی خوندم که در طول عمرم توی جبهه هم نخوندم. 

 حاج آقا شما همه نمازهاتون قبوله. 

قصه اش فرق می کرد. رفته بود کاخ کرملین. قرار داشت با پوتین. تا رئیس جمهور روسیه برسد وقت اذان شد. حاجی هم بلند شد. اذان و اقامه اش را گفت. صدایش پیچید توی سالن. بعد هم ایستاد به نماز. همه نگاهش می کردند. می گفت در طول عمرش همچین لذتی از نماز نبرده بوده. 

پایان نماز پیشانی اش را گذاشت روی مهر. به خدای خودش گفت: «خدایا این بود کرامت تو، یه روزی توی کاخ کرملین برای نابودی اسلام نقشه می کشیدند، حالا منِ قاسم سلیمانی اومدم اینجا نماز خوندم.»


کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 255

کنگره : DSR1668

دیویی : ‏‫‬‮‭955/0844092

کتابشناسی ملی : 6097842

شابک : ‫‬‮‭978-600-7874-67-7‬‬‬

سال نشر : 1398

نظرات

98915****9769

خوب است

1399/10/25

پاسخ