وریا

5 از 1 نظر

کتاب چاپی

صفحات کتاب : 151
30,000 تومان 21٪
23,700 تومان
افزودن به سبد خرید

خلاصه اثر

کتاب وریا داستان دختر نوجوانی است که دلش می خواهد متفاوت باشد، متفاوت ببیند، متفاوت زندگی کند و حتی متفاوت لبخند بزند؛ اما این متفاوت بودن به همین راحتی ها هم که خیالش را می کرد، نبود و کلی ماجراهای ریز و درشت برایش رقم می زند.


کتاب وریا در صدوپنجاه صفحه به روایت داستان دخترکی می پردازد که شانزده سال دارد و در دبیرستان تیزهوشان درس می خواند. داستان با این گفت وگوی درونی راوی آغاز می شود و این اطلاع را به خواننده می دهد که قرار است با ذهنیات یک دختر نوجوان طرف باشد:

«به نظر من هرآدمی که پا به این دنیا می گذارد، همراه خودش یک برگۀ مأموریت دارد؛ مأموریتی که قرار است در زندگی برایش تلاش کند و حتی یک وقت هایی هم بجنگد تا به خواسته هایش برسد».

دوفصل اول کتاب وریا ما را با شخصیت دخترک و خانواده اش آشنا می کند و فصل سوم جایی است که گره اصلی رمان شکل می گیرد.

حجاب، همان گره ای است که با ورود خانم لبخند به مدرسه ایجاد می شود و ذهن راوی را درگیر می کند. راوی که در ابتدا دست به پیش داوری دربارۀ خانم لبخند زده، رفته رفته به اشتباهش پی می برد و تصمیم می گیرد مسأله را به شیوه ای صحیح حل کند. پس این بار هرچه دربارۀ خانم لبخند و حجاب در ذهن دارد را کنار می گذارد و دست به جستجو می زند.

وریا دوست خیالی راوی است. پسرکی که هروقت راوی احساس تنهایی می کند، پیدایش می شود و با گفتن یکی دو جمله نقش راهنمای او را بازی می کند. وریا انگار که عضوی از خانواده و برادر بزرگ تر دختر باشد. برادر بزرگتری که فقط در خلوت دختر سروکله اش پیدا می شود.

قصد ندارم ماجرا را بیش از این بازگو کنم. پس خواندن ادامۀ داستان بر عهدۀ خودتان.

کتاب های مرتبط

بیشتر

برچسب ها

مشخصات

نوع اثر : کتاب

صفحات کتاب : 151

کنگره : ‏‫‬‮‭PIR۸۳۶۱‭ /‮ح‬۷۶۳۴‬‮‏‫‬‭و۴ ۱۳۹۶‭‮‬

دیویی : ‏‫‭‭۸‮فا‬۳/۶۲

کتابشناسی ملی : 4653595

شابک : 978-600-8679-08-0

سال نشر : 1396

نظرات

seti m

خیلی خیلی ممنون از کتاب خوبتون خیلی زود ب دستم رسید کاملا عالی با موضوع مفید

1399/9/15

پاسخ
seti m

کی ارسال میشه کتاب ؟؟

1399/9/6

پاسخ